Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Αστραπή

Μέσα σε 45 λεπτά η ομάδα της Αστραπής Νέας Πολιτείας κατάφερε και πήρε το τρίποντο σε ένα παιχνίδι που κανείς δεν περίμενε να είχε τέτοια εξέλιξη.

Η Αστραπή έφυγε από το γήπεδο του Λαρισαικού με τους τρεις βαθμούς συνεχίζοντας έτσι την πολύ καλή πορεία που έχει ξεκινήσει στο πρωτάθλημα της Α’ 1 ΕΠΣΛ.

Στο 15ο λεπτό ο Μπατζέλας άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους με σουτ μετά από κόρνερ που εκτέλεσε ο Αρσένης.

Στο 23ο λεπτό η Αστραπή διπλασίασε τα τέρματα της με τον Δημήτρη Αποστόλου με ωραία ατομική προσπάθεια.

Ο ίδιος παίκτης πέντε λεπτά αργότερα σημείωσε το τρίτο τέρμα για την ομάδα του και ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3 αυτήν την φορά με σουτ μετά από παράλληλη πάσα του Γαρουφαλλιά.

Στο 33ο λεπτό ο Μίμης Τσακμακίδης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή της συνάντησης να σημαδεύει την άσπρη βούλα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο ίδιος με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα του Μπρούσα.

Το 0 – 5 σημείωσε στο 40ο λεπτό ο Δημήτρης Αποστόλου που πέτυχε χατ τρικ και με κοντινό πλασέ απέναντι από τον Μπρούσα διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα από το πρώτο κιόλας ημίχρονο!

Λαρισαϊκός (Γιώργος Λυκοκώστας): Μπρούσας, Θεοχαρίδης, Κουρούκας, Γενητσαφτσής (46′ Τζιόλας), Ζάχος, Συράκης, Γιώργης (65′ Γιαννακάρας), Λώλος, Τσιμπουκλής, Σαγάνης (46′ Καρβουνιάρης), Γκιουρσάνης.

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Γιάννης Τσακμακίδης): Χαβίλας, Γαρουφαλλιάς, Αλεξανδρής, Παπαμάνος, Χασιώτης (55′ Σώκλας), Μπατζέλας (60′ Τάτσιος), Τσιτσιούμης (50′ Μηνάς), Αρσένης, Ζαφειρούλης, Αποστόλου, Τσακμακίδης Δ.