Ένα τέταρτο κάνει τη… «δουλειά»!

Πετυχαίνοντας δύο γκολ μέσα σε ένα τέταρτο στο δεύτερο ημίχρονο, ο Κεραυνός Δρυμού πέρασε από την έδρα της Αστραπής Δελερίων με 0 – 2.

Το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης πέρασε δίχως γκολ, αλλά με δύο δοκάρια για τον Δρυμό με τους Κελτέκη και Τριανταφύλλου. Στο δεύτερο και στο 55′ σουτ του Θοδωρή Καλτέκη από πλεονεκτική θέση, μετά από ωραία ενέργεια και πάσα του Ζιάρρα και η μπάλα στα δίχτυα για το 0 – 1.

Στο 70′ οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν και δεύτερο τέρμα, διευρύνοντας το προβάδισμά τους. Ο Βασίλης Γκαλίτσιος έγινε κάτοχος της μπάλας έξω από τη μεγάλη περιοχή, «ζύγισε» το πόδι του και σούταρε, νικώντας τον αντίπαλο γκολκίπερ για το 0 – 2.

Τα Δελέρια προσπάθησαν να ξαναμπούν στο παιχνίδι, χάνοντας σπουδαία ευκαιρία στο 75΄αστοχώντας σε πέναλτι! Όπως αστόχησε και ο Δρυμός στο 85΄με τον Δρυστέλλα να στέλνει τη μπάλα άουτ από την άσπρη βούλα και το 0 – 2 να είναι το τελικό σκορ.

Κεραυνός Δρυμού (Φάνης Τσέλιος): Στάμος, Γκαλίτσιος Β., Κουτσογιάννης, Παναγιώτου, Ζιάρρας, Γκαντούνας, Τριανταφύλλου (55′ Καραποστόλης), Μπούτλας (67′ Μπαρλαγιάννης), Δρυστέλλας, Καλτέκης Θ., Γαλανός.