«Έπιασε» 2η θέση η Αστραπή, «κρυφοκοιτάζει» και πρωτιά!

Στους δύο βαθμούς διαφορά από τη κορυφή βρίσκεται πλέον μετά το «διπλό» στο Πλατύκαμπο επί του Αστέρα Μελισσοχωρίου, η Αστραπή Νέας Πολιτείας που «έπιασε» παράλληλα στη δεύτερη θέση του 2ου Ομίλου, Βούναινα και Νίκαια.

Η ομάδα του Γιώργου Καφφέ πέτυχε μια σπουδαία νίκη (2 – 1) κόντρα σε μια καλά δουλεμένη ομάδα, όπως είναι αυτή του Μάκη Αλεξούδη και πλέον κοιτά ακόμη και τη πρωτιά του 2ου Ομίλου, από την οποία απέχει μόλις δύο βαθμούς.

Η Αστραπή Νέας Πολιτείας άνοιξε το σκορ χάρις σε απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μανώλη στο 31ο λεπτό.

Η αντίδραση των γηπεδούχων ήταν άμεση και στο 36ο λεπτό κατάφεραν να ισοφαρίσουν το παιχνίδι με τον Βαγγέη Χαρούλη. Ο Καραμάνος γύρισε τη μπάλα στο ύψος του πέναλτι, εκεί όπου «καραδοκούσε» ο Βαγγέλης Χαρούλης που δεν αστόχησε για το 1 – 1 του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 49ο λεπτό ο Κολλάτος με σουτ στη κίνηση μετά από «σπάσιμο» της μπάλας από τον Ταρταμπούκα, διαμόρφωσε το τελικό 2 – 1 για τους «οράνιε».

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Μάκης Αλεξούδης): Τζήμας, Σδράλης, Γουργιώτης, Κολοβός, Αγγελακόπουλος, Σουλιώτης (65΄Αβδουλάς), Χαρούλης, Λιάγκας, Δανιλούλης (65′ Διαμαντής), Καραμάνος, Γκουντάρας.

Αστραπή Ν. Πολιτείας (Γιώργος Καφφές): Πραγκαφίλης, Μπομπότης, Χλωρός, Κατσιάνος, Καφφές, Κολλάτος, Καλτσάς (55′ Φακίτσας), Ζησούλης, Φούντας (85′ Σούρλας), Ταρταμπούκας (80′ Θεοχάρης), Μανώλης (83′ Ζαχαρούλης).