Έπρεπε να έρθει στην Λάρισα για να κερδίσει

Την πρώτη του νίκη στο 1ο Όμιλο της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας πέτυχε ο Ατρόμητος Βαμβακούς που κέρδισε στο «Κουκουλίτσιος – Μουσιάρης» τον Τοξότη Λάρισας με 2 – 0, πετυχαίνοντας ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο.

Στο 20′ μετά από εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου, υπήρξε σύγχυση στην άμυνα του Τοξότη και με κοντινή προβολή ο Γκόβαρης άνοιξε το σκορ για τον Ατρόμητο της Βαμβακούς, ενώ το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στην επανάληψη και στο 76′ όπου μετά από εκτέλεση κόρνερ του Παπαδόπουλου, με κεφαλιά ο Τασιόπουλος, έγραψε το τελικό 2 – 0.

img_2298

Τοξότης Λάρισας (Χρήστος Γκάτας): Λωρίδας, Κίτσιος Χρ., Αργύρης, Πλατσάς, Παπαδημητρίου, Σαπουνάς (65′ Διονυσίου), Τάκε Αλ., Τσέλα (73′ Γιαννακός), Ζαχαράκης, Τζαναβάρας, Τάκε Δ. (60′ Μπουρουτζίκας).

Ατρόμητος Βαμβακούς (Χρήστος Ανδρεόπουλος): Σακελλαρίου, Μπερσιάνης, Κεσέογλου (35′ λ.τ. Μακρής), Γκούνης, Μορφογιάννης (70′ Φλώρος), Γκόβαρης, Λούκουτος, Ξυνογαλάς, Αζάς, Παπαδόπουλος (85′ Αρσενόπουλος Ευάγγ.), Τασιόπουλος.