«Έργο»… Κατσαμάκα!

Με μεγάλο πρωταγωνιστική τον Αντώνη Κατσαμάκα, που πέτυχε και τα δύο τέρματα στη νίκη του Σ.Σ. Ραψάνης, κόντρα στον Α.Ο. Χειμαδίου, η ομάδα της Ραψάνης επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα, μετά και την ήττα της προηγούμενης (18ης Αγωνιστικής) στο Στόμιο από τον τοπικό Θερμαϊκό στο γειτονικό ντέρμπι.

Ο Σ.Σ. Ραψάνης έκανε 32 τους βαθμούς του, παραμένοντας στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας μετά και από 19 παιχνίδια, μειώνοντας παράλληλα τη διαφορά από την Αναγέννηση Πυργετού που έχασε από τον Πύρρο (2 – 1), στους έξι βαθμούς.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι σημείωσαν τέρμα, όμως ο κ. Νικολάου με την βοήθεια του επόπτη γραμμής, το ακύρωσε. Σκόρερ του ακυρωθέν τέρματος ήταν ο Αντώνης Κατσαμάκας, όταν και το ρολόι του κ. Νικολάου έδειχνε 28′ λεπτά παιχνιδιού στη Ραψάνη.

Στην επανάληψη ο Αντώνης Κατσαμάκας βρήκε και πάλι δίχτυα και το τέρμα του αυτήν την φορά δεν ήταν αντικανονικό. Με την συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα (60′) ο Αντώνης Κατσαμάκας μετά από κόρνερ του Τζέφρι Σινάν και αναμπουμπούλα στα καρέ των φιοξενουμένων με κοντινό πλασέ, άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Στο 68′ δίχτυα βρήκε ο Τζέφρι Σινάν, αλλά ούτε το τέρμα αυτό κατακυρώθηκε, καθώς υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. Για να φτάσουμε στο 78ο λεπτό, όταν και μετά από πάσα του Νταμπαλέτσιου στον Αντώνη Κατσαμάκα, ο τελευταίος από θέση τετ – α – τετ «ψηλοκρέμασε» τον Τσικόπουλο για το τελικό 2 – 0 του Σ.Σ, Ραψάνης.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι γηπεδούχοι αγωνιζόντουσαν από το 46ο λεπτό της αναμέτρησηςη με αριθμητικό μειονέκτημα, καθώς ο κ. Νικολάου με την εκκίνηση της επανάληψης απέβαλλε με δεύτερη κίτρινη – κόκκινη τον Άρη Κούμε. «Φωνάζουν» οι γηπεδούχοι για πέναλτι που δεν δόθηκε στο 40′, αντ΄ αυτού, δόθηκε φάουλ έξω από τη περιοχή.

Σ.Σ. Ραψάνης (Βασίλης Καψούρης): Κοτσιανούλης, Ιωάννου (46′ Σινάνι Β.), Λιάμης, Κυριάκος (46′ Σινάνι Κ.), Δημόπουλος, Γκαραγκούνης Γ. (80′ Ρωμνιός Στ.), Κούμε Α., Σινάν Τζ. (86′ Μακεδόνας), Σινάν Ερμ., Νταμπαλέτσιος, Κατσαμάκας.

Α.Ο. Χειμαδίου (Σπύρος Ευαγγέλου): Τσικόπουλος, Παπακωστούλης, Παναγιωτίδης, Καρανίκας (55′ Τσαγκούλης Β.), Τόπης Π., Νούσιος Γ.Β., Γκόλαντας, Νούσιος Γ.Α., Βασιλόπουλος (70′ Τόπης Αθ.), Γκόγκος, Λίταινας.