Έργο… Τσούγια

Από ένα γκολ και έναν βαθμό μοιράστηκαν Όλυμπος Γόννων και Αστέρας Μελισσοχωρίου, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας. Από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο για τις δύο ομάδες.

Τους 2 βαθμούς έφτασε ο Όλυμπος Γόννων που παραμένει καθηλωμένος στην ουρά του βαθμολογικού πίνακα της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, στους 5 βαθμούς ο Αστέρας Μελισσοχωρίου και την 9η θέση, το συγκρότημα του Σπύρου Μούτσιου.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο σκορ στο 23ο λεπτό όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κώστα Χατζή, η μπάλα βρήκε στον μοιρό του αμυντικού, Τσούγια, πριν αυτήν καταλήξει στα δίχτυα του Ολύμπου Γόννων για το 0 – 1. Στη συνέχεια ο ίδιος ποδοσφαιριστής των Γόννων διόρθωσε το λάθος του με γκολ. Όταν στο 66′ με κοντινή προβολή από εκτέλεση κόρνερ του Καραγκιόζη, σημείωσε το 1 – 1 για την ομάδα των Γόννων.

Όλυμπος Γόννων (Κώστας Κουτσούκης): Ζεϊμπέκης, Εριόν (78′ Πανδρεμένος), Τσιντζιλόνης, Παναγιώτου, Γκουγκουλιάς, Γκρίτζιας, Τσούγιας, Μούτος Παιδής, Καραγκιόζης, Καραδούκας.

Αστέρας Μελισσοχωρίου (Σπύρος Μούτσιος): σσΚουκούτσης, Καραλής (76′ Βαλώζος), Γουργιώτης, Καραπέτσας, Αβδουλάς, Χατζής Γ. (70′ Αγγελούλης), Χαρούλης, Βογιατζής, Χατζής Κ., Λιάγκας (65′ Μπιρόλ), Νούσιας.