Έσβησε τη… «φωτιά» ο Χάμος!

Με τον Σωτήρη Χάμο να… «εκτελεί» στο τελευταίο τέταρτο του ματς, ο Οικονόμος Τσαριτσάνης πήρε την εντός έδρας ισοπαλία με 1 – 1 απέναντι στην Αναγέννηση Καλοχωρίου.

Ο Οικονόμος πρόσθεσε ακόμη έναν βαθμό στην συνολική του βαθμολογία, ωστόσο η Γιάννουλη νίκησε και οι «πράσινοι» υποχώρησαν στη 4η θέση με 34 βαθμούς. Από την άλλη το Καλοχώρι παρέμεινε στην 11η θέση του πρωταθλήματος με 24 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πρώτοι κατάφεραν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα και να αιφνιδιάσουν τους αντιπάλους τους. Ήταν το 35ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Τσιάτας εκτέλεσε κόρνερ, ο Σαμπάνης έκανε τη κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 – 1.

Στο δεύτερο ημίχρονο τώρα, οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να απαντήσουν στο γκολ που είχαν δεχτεί. Χάνοντας σπουδαία ευκαιρία στο 56′ όταν ο Καραγκούνης βγήκε τετ – α – τετ, όμως πλάσαρε πάνω από τα δοκάρια του Μαρδάνη.

Το Καλοχώρι ήταν ιδιαίτερα απειλητικό στις αντεπιθέσεις του. Δημιουργώντας μία καλή στιγμή για δεύτερο γκολ, όμως ο Σαμπάνης πλάσαρε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του εξουδετερωμένου Νούσια. Ενώ στο 69′ σε μία ακόμη αντεπίθεση, ο Δάκτυλας έκανε το σουτ, απέκρουσε ο Νούσιας και στην επαναφορά ο Μπούνα βιαστικά πλάσαρε άουτ.

Σε αντεπίθεση ο Σαμπ΄ναης πλάσαρε στην εξωτερική πλευτά των διχτύων του εξουδετερωμένου Νούσια γοα το Κλαοχ΄χρι

Για να φτάσουμε στο 79ο λεπτό του παιχνιδιού, όταν ο Σωτήρης Χάμος με απευθείας εκτέλεση φάουλ, νίκησε τον Μαρδάνη και ισοφάρισε σε 1 – 1. Μάλιστα η Τσαριτσάνη «άγγιξε» την ανατροπή, όμως το γκολ του Φτίκα ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Με το 1 – 1 να είναι το τελικό σκορ.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας, Νάνος, Λεβέντης (72′ Τζούργκανος), Χάμος, Μόσχος, Σακοράφας Β., Ντούφας (13′ λ.τ. Μεφτάρι), Παπαγιανούλης, Δραχαλίβας (46′ Φτίκας), Καραγκούνης, Πούτας.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Γιώργος Χατζής): Μαρδάνης, Δούρος, Κόκκοβας, Νεστορίδης, Λιούσκας, Σαΐτης (46′ Τσεκούρας), Μπούνα, Τσιαντούλης, Παιδής (58′ Πρατσίλας), Τσιάτας (67′ Δάκτυλας), Σαμπάνης.