«Έσπασαν» τα δοκάρια στη Γιάννουλη, «χρυσός» σκόρερ ο Τσιρβούλης!

Τα χαμόγελα επέστρεψαν στους Αγίους Αναργύρους, καθώς ο Ατρόμητος με το γκολ του Ανδρέα Τσιρβούλη στο 71′, επικράτησε της Δήμητρας Γιάννουλης και επέστρεψε στις νίκες!

Το παιχνίδι διεξήχθη στο γήπεδο της Γιάννουλης για την 7η αγωνιστική της Α΄1 ΕΠΣΛ και οι δύο ομάδες είχαν συνολικά τέσσερα δοκάρια, ενώ αυτός που σημείωσε το μοναδικό τέρμα στην αναμέτρηση ήταν ο Ανδρέας Τσιρβούλης και έδωσε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του Γιάννη Τσιφλίζογλου.

Στην όγδοη θέση ανέβηκε λοιπόν ο Ατρόμητος με τη σημερινή νίκη φθάνοντας τους δώδεκα βαθμούς, ενώ αντίθετα, η Γιάννουλη του Νίκου Χρόνη συνεχίζει στη δέκατη τρίτη θέση έχοντας μόλις έξι βαθμούς.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Ασπετάκης απείλησε για τη Γιάννουλη και σημάδεψε το δοκάρι της εστίας των Αγίων Αναργύρων, ενώ δοκάρι είχε σε δύο φάσεις και ο Μαροσούλης στο 15ο και 42ο λεπτό του αγώνα.

Στην επανάληψη τώρα και στο 71ο λεπτό, ο Ανδρέας Τσιρβούλης βρέθηκε τη σωστή στιγμή στη κατάλληλη θέση και με ωραίο πλασέ κέρδισε τον Βασίλη Μαστοροδήμο και έβαλε μπροστά τον Ατρόμητο στο σκορ.

Η απάντηση από τους γηπεδούχους ήρθε στο 80ο λεπτό με τον Γκαραβέλη, όμως ο παίκτης των γηπεδούχων σημάδεψε το δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων και το 0 – 1 έμεινε μέχρι το φινάλε.

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Χρόνης): Μαστοροδήμος, Ραπτόπουλος, Μονάντερος, Σαπάκος, Ντούφας (85′ Τσουμάνης), Θώμος, Μπάμπαλης, Γκαλγκανόπουλος (70′ Ράπτης), Τσίλης (65′ Καρέλας), Παλάντζας (80′ Γκαραβέλης), Ασπετάκης.

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Ντουρουντάκης, Παναγιώτου, Μπακαρτζής, Κατσογιάννης, Κολοβός, Νούσιος (89′ Πολύμερος), Αμαρλαριώτης, Μαροσούλης (74′ Τζεμολάρι), Μητρακούλης (88′ Δοξαργιώτης), Τσιρβούλης (90′ Γκαραβέλης).