«Έσωσε» τον βαθμό ο Καραπέτσας

Με ισοπαλία (1 – 1) που δεν βόλεψε κανέναν από τους δύο ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στη Νεάπολη Λάρισας, μεταξύ της ομώνυμης ομάδας της Νεαπόλεως και του Αστέρα Μελισσοχωρίου. Από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο για την κάθε ομάδα, με τα δύο συγκροτήματα να παραμένουν στις ασφαλείς θέσεις 6-9 του βαθμολογικού πίνακα της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας μετά και από 22 αγωνιστικές.

Από την μία, η Νεάπολη έκανε 34 τους βαθμούς της, παραμένοντας στο +3 από τη ζώνη των πλέι-άουτ και στο -8 από τη ζώνη των πλέι-οφ. Στον αντίποδα η ομάδα του Σπύρου Μούτσιου έφτασε τους 37 βαθμούς έχοντας διαφορά ασφαλείας έξι βαθμών από τα πλέι-άουτ και διαφορά πέντε βαθμών από τα πλέι-οφ ανόδου.

Μόλις στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι έμειναν με αριθμητικό μειονέκτημα καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη – κόκκινη κάρτα από τον κ. Αντωνίου, ο Σδράλης του Αστέρα Μελισσοχωρίου.

Δύο λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ. Μετά από σέντρα του Παυλόπουλου, με κεφαλιά του Τάσου Χατζηγρηγορίου οι «Παρτενοπαίοι» πήραν «κεφάλι» στο σκορ, με το 1 – 1 να είναι και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Οι φιλοξενούμενοι με την επανέναρξη της αναμέτρησης και στο 55′ έβγαλαν… αντίδραση και ισοφάρισαν το παιχνίδι. Συγκεκριμένα στο 55ο λεπτό, ο Καραπέτας με σουτ από θέση βολής ισοφάρισε το παιχνίδι σε 1 – 1, σκορ που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης.

Νεάπολη Λάρισας (Νίκος Βλαχούλης): Μόσιαλος, Συγκούνας, Βιλανάκης, Μανδραβέλης, Μπουχλαριώτης, Ποντίκας, Μπαλαούρας, Καλόγηρος (70′ Ιατρόπουλος), Καραθάνος (57′ Σφυριδάκης), Παυλόπουλος (65′ Βαλατσός), Χατζηγρηγορίου.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Σπύρος Μούτσιος): Κουκούτσης, Σδράλης, Μαλλιάρας, Καραπέτσας, Αγγελούλης, Μπιρόλ, Μπόντε (85′ Αβδουλάς), Βουτυρίτσας, Χαρούλης (87′ Ζαφειρίου), Λιάγκας, Νούσιας (46′ Βογιατζής).