Έ(χ)ασαν ευκαιρίες, μοιράστηκαν βαθμό

Ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας φιλοξένησε τις Ολύμπικ/Νέες Καρυές για την 19η αγωνιστική της Α’1 ΕΠΣ Λάρισας, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1 – 1.

Οι γηπεδούχοι της συγκεκριμένης αναμέτρησης, παρέμειναν στην 7η θέση της βαθμολογικής κατάταξης με 31 βαθμούς, ωστόσο έχουν και… «συγκάτοικο» πλέον τον Δαμασιακό. Από την άλλη οι Ολύμπικ/Νέες Καρυές είναι στην 9η θέση με 29 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που αιφνιδίασαν τους αντιπάλους τους πετυχαίνοντας ένα γκολ πριν καν τη συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου. Ήταν μόλις το 7ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν από πάσα του Δημήτρη Σέτζα, ο Γιώργος Μάτος με πλασέ έκανε το 0 – 1.

Η απάντηση του Φιλοκτήτη Μελιβοίας δεν άργησε και πολύ να έρθει. Καθώς στο 29ο λεπτό, ο Άρης Καπετάνιος με όμορφο σουτ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ισοφαρίζοντας σε 1 – 1 που παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.

Στην «επανάληψη» η ομάδα της Μελιβοίας είχε πολλές χαμένες ευκαιρίες με τους Πασιά Δ., Πασιά Π. και Καπετάνιο, αλλά και οι φιλοξενούμενοι με τον Αποστόλη Ταρταμπούκα. Έτσι το 1 – 1 ήταν το τελικό σκορ και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από έναν βαθμό.

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Νίκος Ανδρέου): Φιλοκώστας, Πλατσάς, Κατσιάνος, Μυλωνάς, Μαλαχτάρης, Κατσιώτης, Γκουντάρας Ν., Πασιάς Δ., Πασιάς Π., Καπετάνιος, Δίχρης.

Ολύμπικ/Νέες Καρυές (Βαγγέλης Μπρισίμης): Καλλιμάνης, Σιδέρης, Σέτζας, Περδίκης, Τσιώλης Ευάγγ., Τσιώλης Ν., Καφφές, Τριανταφυλλόπουλος (70′ Νταϊλιάνι), Ταρταμπούκας, Σχοινάς (85′ Πράπας), Μάτος.