Έ(Χ)ασαν κορυφή και 4άδα…

Τον βαθμό της ισοπαλίας (1 – 1) που δεν «βόλεψε» κανέναν από τους δύο, μοιράστηκαν στον Ευαγγελισμό Ελασσόνας η ομώνυμη Αναγέννηση και ο Ατρόμητος Δασοχωρίου.

Με την ισοπαλία αυτήν, οι φιλοξενούμενοι «έπεσαν» από τη κορυφή του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, ενώ οι γηπεδούχοι έμειναν στην 4η θέση του Ομίλου και εκτός ακόμη και της θέσης των… μπαράζ.

Ο Μήτρος ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης, χάνοντας παράλληλα μεγάλη ευκαιρία από θέση τετ – α – τετ να κάνει δύο τα τέρματα της ομάδας του στο 44ο λεπτό.

Στην επανάληψη και στο 65′ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν το παιχνίδι χάρις σε αυτογκόλ του Τσιόπα έπειτα από προσπάθεια και σουτ του Σιαμαντούρα.

Ενώ στο 70′ ο Ασπετάκης του Δασοχωρίου είχε χαμένο τετ – α – τετ για να δώσει τη νίκη στο συγκρότημα του Νίκου Χατζημπύρου.

Αναγέννηση Ευαγγελισμού (Χάρης Νούσιας): Χανανάς, Φάκας (60′ Κότυλης), Πρακατές, Γραμμένος (70′ Γκαραβέλης), Βαλατσός, Ντόκος (55′ Ζέκα), Σιαμαντούρας, Μπουζούκης, Λιούρας Σπ., Καρέλας, Λιούρας Λ.

Ατρόμητος Δασοχωρίου (Νίκος Χατζημπύρος): Τόλιος, Καραγιώργος, Παλιοτζήκας (35′ λ.τ. Μαυρουδής (63′ λ.τ. Τσιόπας)), Βάνης, Κουρούτσαλης, Κωσταρέλος (60′ λ.τ. Τανάγιας), Βασιλόπουλος, Κόκκινος, Ασπετάκης (80′ Κόμης), Μήτρος, Σακελλαρίου.