Έ(Χ)ασαν την ευκαιρία…

Την ευκαιρία να «πιάσουν» στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας τον Κεραυνό Δρυμού έχασαν Δολιχιακός και Λαρισαϊκός με τη σημερινή ισοπαλία που έφεραν στο μεταξύ τους παιχνίδι για τη 4η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ.

Οι «πράσινοι» ήρθαν ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 με το συγκρότημα του Δολιχιακού και βρίσκονται στη τρίτη θέση με επτά βαθμούς, με την ομάδα του Κώστα Τριανταφύλλι να βρίσκεται και αυτή στην ίδια θέση της βαθμολογίας ύστερα από αυτή την αγωνιστική.

Στο 13ο λεπτό ο Λαρισαϊκός ευτύχησε να μπει μπροστά στο σκορ με το τέρμα του Τσιμπουκλή και με σουτ από πλεονεκτική θέση, με τους γηπεδούχους να φέρνουν το παιχνίδι στα ίσια μόλις τέσσερα λεπτά μετά με σκόρερ τον Κώστα Σουγλή, όπου πέρασε και τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Στο 25ο λεπτό, ο Δολιχιακός είχε δοκάρι με τη κεφαλιά του Θανάση Τζήκα, ενώ την ίδια κατάληξη είχε η προσπάθεια του Ζήση Σουγλή με τη σέντρα – σουτ στο 40ο λεπτό, καθώς η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Λαρισαϊκού.

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού, οι φιλοξενούμενοι έχασαν μοναδική ευκαιρία να πάρουν κεφάλι και πάλι στο σκορ. Ο Τσιμπουκλής κέρδισε πέναλτι μετά από απόφαση του κ. Κουκούλη, όμως ο Γιάννης Μπουζώνας δεν βρήκε δίχτυα από την άσπρη βούλα, καθώς ο Κατοντικίδης δήλωσε παρόν και εξουδετέρωσε τη σημαντική ευκαιρία του Λαρισαϊκού, με το 1 – 1 να μένει μέχρι και το φινάλε.

Τέλος, οι άνθρωποι του Δολιχιακού μας ανέφεραν πως η διαιτησία του κ. Κουκούλη ήταν άψογη και οι αποφάσεις των βοηθών του κ. Μακρή και κ. Τάνα ήταν σωστές στο σημερινό παιχνίδι με τον Λαρισαϊκό.

Δολιχιακός (Κώστας Τριανταφύλλι): Κατοντικίδης, Λαζαρίδης, Θεοδωράκης, Τριανταφύλλι (46′ λ.τ. Κατσιαμήτας), Τσέλιος, Μαρογιάννης, Πουρσανίδης (80′ Τζήκας Μ.), Παπακωνσταντίνου (75′ Καντολάρι), Τζήκας Αθ., Σουγλής Κ., Σουγλής Ζ.

Λαρισαϊκός (Γιώργος Χατζής): Τσέλης, Κουλούρης, Βασιλείου, Καραΐσκος, Ρούμπος, Ανδρώνης, Δαλαμπύρας (50′ Κουτσιμάνης), Μπουζώνας (55′ Μικερτζής Δ.), Τσιμπουκλής, Λίταινας, Τασιόπουλος (70′ Ζιώγας).