Έ(χ)ασε μοναδική ευκαιρία για τη 2η θέση

Εντός έδρας ισοπαλία (1 – 1) στον Αστέρα Μελισσοχωρίου παραχώρησε ο Αμπελωνιακός που έχασε την ευκαιρία να περάσει δεύτερος μετά και τη «γκέλα» του Αετού Μακρυχωρίου. Η φάση της αναμέτρησης διαδραματίστηκε στο 90′ εκεί όπου οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι από εκτέλεση κόρνερ του Αλεξανδρή.

Στους 55 βαθμούς έφτασε ο Αμπελωνιακός που έμεινε στη τρίτη θέση, χάνοντας την ευκαιρία να κερδίσει τον Αστέρα Μελισσοχωρίου και να προσπεράσει τον Αετό Μακρυχωρίου που αναδείχθηκε ισόπαλος με την Ακαδημία Τυρνάβου (0 – 0). Βαθμός «ασφαλείας», ο βαθμός της ισοπαλίας για τον Αστέρα Μελισσοχωρίου που εάν δεν προσέξει μπορεί και να κινδυνέψει στο φινάλε της σεζόν με την είσοδό του στα πλέι-άουτ.

Προβάδισμα στο σκορ πήραν στο 29ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι με σουτ του Μπόντε μέσα από τη περιοχή, ενώ πριν από την ανάπαυλα του ημιχρόνου και στο 41ο λεπτό οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν το παιχνίδι χάρις σε πέναλτι που κέρδισε σε χέρι του Σδράλη, ο Αλεξανδρής.

Η φάση όπου θα μπορούσαν οι γηπεδούχοι να πάρουν τη πολυπόθητη νίκη σημειώθηκε στο 90′. Εκεί όπου μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αλεξανδρή απέκρουσε ο Κουκούτσης και έπειτα η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Μελισσοχωρίου.

Αμπελωνιακός (Κώστας Μαντζιώκας): Βαρσάμης, Μαυρίδης, Φουλούλης, Αλεξόπουλος, Δαλακώνης, Μεσημέρης, Χατζούλης, Τσετιροκλής, Ελευθέρογλου, Βούκιας (65′ Καρυπίδης), Αλεξανδρής.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Σπύρος Μούτσιος): Κουκούτσης, Σδράλης, Μαλλιάρας, Καραπέτσας, Αγγελούλης, Μπιρόλ (85′ Τζιάστας), Βογιατζής (88′ Βαλώζος), Χαρούλης, Λιάγκας (70′ Αβδουλάς), Νούσιας (63′ Βουτυρίτσας).

Μπουμαρσόπουλος, Αναστασίου, Δεληγιάννη Αλ.