Έ(Χ)ασε την ευκαιρία η Ραψάνη, βαθμός στο φινάλε για την Ακαδημία Τυρνάβου

Ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι διεξήχθη στη Ραψάνη το μεσημέρι της Κυριακής (19/01) για τη 16η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας ανάμεσα στην ομώνυμη ομάδα και την Ακαδημία Τυρνάβου.

Το τελικό σκορ, 2 – 2 δεν ανέδειξε νικητή στο παιχνίδι όπου η νίκη αποτέλεσε μονόδρομος τόσο για τον Σ.Σ. Ραψάνης όσο και την Ακαδημία Τυρνάβου.

Με αυτό τον βαθμό, η αξιόμαχη ομάδα του Δημήτρη Γκαραγκούνη έφθασε τους εννέα βαθμούς, ενώ το σύνολο του Νίκου Κεχαγιά έφθασε τους δέκα πέντε βαθμούς και τη δέκατη τρίτη θέση στη βαθμολογία.

Στο 11ο λεπτό ο Ιωάννου έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους και το 1 – 0 ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και στο 55′, ο 15χρόνος, Πέρπερας με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή έφερε το παιχνίδι στα ίσια για την Ακαδημία Τυρνάβου, με τον Νικολακούλη να σκοράρει στο 76′ για το 2 – 1 του Σ.Σ. Ραψάνης!

Όσο το παιχνίδι πήγαινε προς το φινάλε είχε ολοένα και περισσότερο ενδιαφέρον, με τον Γιώργο Πότση να πετυχαίνει το 2 – 2 με κεφαλιά από εκτέλεση φάουλ του Τσένα και την Ακαδημία Τυρνάβου να φεύγει στο φινάλε με τον βαθμό της ισοπαλίας…

Οι άνθρωποι του Σ.Σ. Ραψάνης δεν θέλησαν να δώσουν τα στοιχεία του αγώνα ως ένδειξη διαμαρτυρίας για τις αποφάσεις του διαιτητή κ. Χήτου και των βοηθών κ. Ροκοπάνου και κ. Γούλα…

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Τσούκας, Πλιάτσικας (79′ Άλα), Πότσης Γ., Παπαγεωργίου, Καραγιάννης, Πέρπερας Αλ., Στάμου, Παπαχατζής Ι., Παπαδόπουλος Γ. (76′ Παπαδόπουλος Ηλ.), Τσένα, Καλέμι (79′ Βίδρας).