Έ(Χ)ασε την ευκαιρία ο Λαρισαϊκός, σπουδαίο ματς από τη Συκέα!

Ένα πολύ σημαντικό παιχνίδι διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο γήπεδο της Συκέας, εκεί όπου η ομώνυμη ομάδα υποδέχθηκε τον Λαρισαϊκό στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας.

Το τελικό 2 – 2 αποδεικνύει πως όσοι βρέθηκαν στο γήπεδο για να δουν από κοντά το εν λόγω παιχνίδι ευχαριστήθηκαν το γκολ και θέαμα, μιας και οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με σκορ 0 – 2 και οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας με δύο τέρματα προς το τέλος της συνάντησης.

Ο Λαρισαϊκός από τη πλευρά του δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς και να συνεχίσει στη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος, καθώς έφθασε τους σαράντα ένα πόντους και το Μεσοχώρι έχει ένα βαθμό περισσότερο, ενώ η Συκέα από τη δική της μεριά έκανε ένα σπουδαίο ματς ειδικά στην επανάληψη και αφού πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας έφθασε τους είκοσι τέσσερις πόντους μετά και από αυτή την αγωνιστική.

Στο 55ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Θάνος Ανδρώνης έδωσε το προβάδισμα στο σκορ στους «πράσινους», ενώ στο δεύτερο ημίχρονο και στο 64′ ο Σωτήρης Νταής με σουτ μέσα από τη περιοχή της Συκέας έκανε το 0 – 2.

Μάλιστα, στη συνέχεια του αγώνα και στο 67′ ο Νίκος Βάσσος με σουτ από πλεονεκτική θέση σημάδεψε το κάθετο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων.

Κάπου εκεί, ξεκίνησε η αντεπίθεση της Συκέας, καθώς στο 74ο λεπτό μείωσε σε 1 – 2 με σουτ του Μπλιάμπλια έξω από τη μεγάλη περιοχή, ενώ στο 82ο λεπτό ο Γιάννης Τέλλιος με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Καρέλα πέτυχε το 2 – 2 και διαμόρφωσε το τελικό σκορ!

Τέλος, οι άνθρωποι της Συκέας συγχαίρουν τον κ. Παλαμίδα και τους βοηθούς του για τη διαιτησία που είχαν στο σημερινό παιχνίδι απέναντι στον Λαρισαϊκό.

Α.Ο. Συκέας (Κώστας Καραλής): Κυρίτσης, Κουλιούμπας (70′ Βάμπος), Τρικάλης, Παλάσκας, Χασιώτης, Ζιώζιας Ν., Τάχατος (55′ Κατσιγιάννης), Ζιώζιας Δ. (50′ Μπλιάμπλιας), Τέλλιος, Καρέλας, Παληγιάννης.

Λαρισαϊκός (Γιώργος Χατζής): Τάσης, Δαλαμπύρας, Βασιλείου, Καραΐσκος, Ανδρώνης, Κωφός, Νταής (65′ λ.τ. Βάσσος), Κωνσταντάς, Τσιμπουκλής, Μπουζώνας (80′ Μπρατάν), Κουτσιμάνης (75′ Μικερτζής).