Έ(χ)ασε την ευκαιρία ο Λαρισαϊκός

Την ευκαιρία να δώσει συνέχεια στις επιτυχίες στο φετινό πρωτάθλημα έχασε ο Λαρισαϊκός, όπου ήρθε ισόπαλος με σκορ 1 – 1 με τον Ευαγγελισμό εκτός έδρας για την 16η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β΄ΕΠΣΛ.

Οι «πράσινοι» βρέθηκαν πίσω στο σκορ και στο 65′ ο Κώστας Κωνσταντάς έφερε το ματς στα ίσια, με τον ίδιο προς το τέλος του ματς να έχει και δύο δοκάρια!

Με το σημερινό βαθμό η ομάδα του Γιώργη Χατζή έφθασε τους τριάντα τέσσερις πόντους και συνεχίζει στη τρίτη θέση της βαθμολογίας, ενώ αντίθετα, το σύνολο του Χρήστου Κότυλη έφθασε τους δέκα τρεις πόντους και συνεχίζει τη προσπάθεια που κάνει για παραμονή στη κατηγορία.

Ο Ευαγγελισμός λοιπόν προηγήθηκε στο ματς, ενώ ο Λαρισαϊκός με σκόρερ τον Κώστα Κωνσταντά στο 65ο λεπτό με πλασέ μέσα από τη περιοχή έφερε το παιχνίδι στα ίσια και έκανε το 1 – 1.

Στο 80ο λεπτό του αγώνα τώρα, ο σκόρερ των «πρασίνων» εκτέλεσε φάουλ και είδε τη μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας των γηπεδούχων, ενώ την ίδια κατάληξη είχε και πέντε λεπτά αργότερα η νέα εκτέλεση φάουλ που είχε ο Κωνσταντάς, με το 1 – 1 να μένει μέχρι το τέλος.

Α.Ο. Λαρισαϊκός (Γιώργος Χατζής): Τάσης, Μικερτζής (70′ λ.τ. Κουλούρης), Βασιλείου, Καραΐσκος, Ανδρώνης, Κωφός, Γκέκας, Κωνσταντάς, Μπουζώνας (46′ Δαλαμπύρας), Βάσσος (30′ λ.τ. Κουτσιμάνης), Νταής (90′ Τσιμπουκλής).