Έ(Χ)ασε την ευκαιρία ο Πύρρος, σπουδαίος βαθμός για τον Λαρισαϊκό

Την ευκαιρία να βρεθεί στη πρώτη θέση της βαθμολογίας του 2ου ομίλου έχασε ο Πύρρος με την εντυπωσιακή ισοπαλία (3 – 3), ενώ ο Λαρισαϊκός είχε τρομερό δεύτερο ημίχρονο και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας πετυχαίνοντας τρία γκολ!

Το παιχνίδι ανάμεσα σε Πύρρο και Λαρισαϊκό διεξήχθη στο γήπεδο «Κουκολίτσιος – Μουσιάρης» και το τελικό σκορ, 3 – 3 ήταν αυτό που έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στις δύο ομάδες.

Έτσι, η ομάδα του Δημήτρη Βλάχου έφθασε τους δέκα πέντε βαθμούς και συνεχίζει στη πέμπτη θέση της βαθμολογίας, ενώ το σύνολο του Νίκου Ανδρέου έφθασε τους τέσσερις βαθμούς και συνεχίζει στη δέκατη πέμπτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 16ο λεπτό ο Μούρι από θέση βολής έπειτα από κάθετη πάσα του Γαλάνη «άνοιξε» το σκορ στον αγώνα, ενώ στο 37ο λεπτό ο Ντανιέλ Σάρα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι που κέρδισε ο Γαλάνης, σημείωσε το 2 – 0 για τον Πύρρο.

Λίγο πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, ο Κλαούντιο Μούρι τροφοδότησε τη μπάλα στον Λεσάι και ο τελευταίος πέτυχε το γκολ και το 3 – 0 για τον Πύρρο.

Στην επανάληψη και στο 47′, ο Κώστας Δαλαμπύρας εκτέλεσε κόρνερ και ο Γκουγκουλιάς από κοντά μείωσε σε 3 – 1 κι έβαλε ξανά τον Λαρισαϊκό στο παιχνίδι.

Στο 71ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3 – 2 με το γκολ του Γούπου με πλασέ από θέση βολής, έπειτα από την ωραία αντεπίθεση που είχαν οι παίκτες του Νίκου Ανδρέου.

Το τελικό 3 – 3 για τον Λαρισαϊκό διαμορφώθηκε στο 87ο λεπτό και πάλι με σκόρερ τον Γούπο με σουτ μέσα από τη περιοχή, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν στο φινάλε τον βαθμό της ισοπαλίας!

Πύρρος Βορειοηπειρωτών (Δημήτρης Βλάχος): Ξύτσας, Ακρίβος, Λέτσιος, Λίτσα, Τσάκουλης (88′ Κάτσης), Αλιάι (68′ Αλεξανδρής), Σάρα (57′ Τζίκα), Φουρκιώτης, Μούρι, Γαλάνης, Λεσάι (85′ Τζόγκας).

Λαρισαϊκός (Νίκος Ανδρέου): Πατέτσος, Μαντζώνης, Μπρατάν, Δαλαμπύρας, Μπαλαμώτης (52′ Καζαντζής), Βάρσος, Κωνσταντάς, Μπουμπουνάρας, Φωκαΐδης, Γκουγκουλιάς (52′ Γούπος), Μανωλόπουλος.