Έ(χ)ασε την ευκαιρία στο τέλος ο Οικονόμος

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση που έλαβε χώρα στη Τσαριτσάνη σήμερα το μεσημέρι, με τον Οικονόμο όπου ήρθε ισόπαλος με σκορ, 1 – 1 με την Νέα Πολιτεία.

Οι «πράσινοι» κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ στο 55ο λεπτό της αναμέτρησης με τον συνήθη «ύποπτο», Βαγγέλη Φτίκα με ιδανικό πλασέ, ύστερα από πάσα του Λεωνίδα Καραγκούνη.

Βέβαια, οι «πορτοκαλί» έφθασαν στην ισοφάριση του σκορ στο 76ο λεπτό του αγώνα. Ο Βασίλης Φούντας ήταν αυτός όπου έφερε το ματς στα ίσια με πλασέ, ύστερα από σέντρα του Κώστα Καλτσά.

Μάλιστα, ο Οικονόμος προσπάθησε να μη μείνει σε αυτό το σκορ. Και αυτό, διότι ο Βαγγέλης Φτίκας σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι με κεφαλιά στο 87ο λεπτό ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Αντώνη Πούτα, ενώ τρία λεπτά μετά, ήρθε η αποκορύφωση του αγώνα.

Το συγκρότημα του Κώστα Κατσάρα κέρδισε πέναλτι στο 90ο λεπτό με τον Λεωνίδα Καραγκούνη. Ο Βαγγέλης Φτίκας ανέλαβε την εκτέλεση, όμως δεν βρήκε δίχτυα, καθώς η μπάλα κατέληξε άουτ. Στη φάση αυτή ο Γρηγόρης Παπαμάνος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα από τον κ. Ντελέζο. Έτσι, το 1 – 1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα στη σημερινή αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο ομάδες.

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας, Νάνος (85′ Δραχαλίβας), Λεβέντης, Σαπάκος, Μόσχος, Καλφούντζος, Παπαγιαννούλης (55′ Καραΐσκος), Πούτας, Χάμος, Καραγκούνης, Φτίκας.

Αστραπή Νέας Πολιτείας (Κώστας Τσότσος): Μπρέλλας, Γιαγιάκος, Χασιώτης, Παπαμάνος, Σιάρκος, Βενέτης, Μπατζέλας (55′ Μπέτσης), Καλτσάς (75′ Ραμάι), Κυριάκος, Αλεξόπουλος (85′ Μηνάς), Φούντας.