Έ(χ)ασε την ευκαριία…

Την ευκαιρία να πανηγυρίσει τη νίκη στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος προεπιλογής Εθνικών ομάδων που διοργανώνει η ΕΠΟ έχασε σήμερα το μεσημέρι η Μικτή Νέων Λάρισας, καθώς ήρθε ισόπαλη με σκορ 1 – 1 με την αντίστοιχη ομάδα των Τρικάλων στο γήπεδο της Χάλκης.

Αν και προηγήθηκε στο 57ο λεπτό με τον Δρόσο, η ομάδα του Κυριάκου Κυζιρίδη δεν κατάφερε να κρατήσει το υπέρ της σκορ κι έτσι η Τρικαλινή ομάδα που έφερε το ματς στα ίσια στο 65ο λεπτό με το γκολ του Τσιρογιάννη, πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο σημερινό παιχνίδι.

Το πρώτο μέρος πέρασε χωρίς να έχει σημειωθεί κάποιο τέρμα στο παιχνίδι και στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Λάρισας προηγήθηκε με το τέρμα του Δρόσου ύστερα από τη σέντρα του Φουρίκη. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια με τη μπάλα από το σουτ του Τσιρογιάννη στο 65ο λεπτό να καταλήγει στα δίχτυα του Κραβαρίτη για το τελικό σκορ.

Μικτή Νέων Λάρισας (Κυριάκος Κυζιρίδης): Κραβαρίτης, Δραγατσίκης, Χλωρός, Γκατζιούρας (90+1′ Καφανέλης), Μπάγκας, Σούμπασης, Δρόσος (73′ Αναγνώστης), Φουρίκης (79’΄Βλαχάκης), Σκουλίδης, Τσαρούχας (61′ Τζιόλας), Κορτσάρι.

Μικτή Νέων Τρικάλων (Χρήστος Μόρφος): Βασιλάκος, Τσόγιας, Πλακιάς (58΄λ.τ Μιχαλόπουλος), Αγραφιώτης, Γκουβίνας, Ξαγάρας, Γριζανίτης (53΄λ.τ Καρακώστας Ε.), Καρακώστας Θ., Κοντογεώργος, Καραγκούνης, Τσιρογιάννης.