Έχει καλό… Καπετάνιο ο Φιλοκτήτης!

Συνέχεια στο νικηφόρο του σερί έδωσε ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας που επικράτησε με 3 – 0 εκτός έδρας του ΠΑΟΛ Αβέρωφ, χάρη σε τρία γκολ του Άρη Καπετάνιου. Πολλά παράπονα από τη διαιτησία εκφράζουν οι γηπεδούχοι.

img_2356

Η Μελιβοία λοιπόν με αυτή τη νίκη έκανε το «5Χ5» και έφτασε τους 15 βαθμούς και μοιράζεται τη 1η θέση με τον Ηρακλή Λάρισας. Όσον αφορά τον ΠΑΟΛ Αβέρωφ, έχει μαζέψει 4 βαθμούς και κατέχει την 14η θέση της βαθμολογίας.

img_2315

Στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν «κεφάλι» στο σκορ. Ο Άρης Καπετάνιος κέρδισε πέναλτι, σε μία φάση που οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται πως ήταν καθαρή, και το εκτέλεσε ο ίδιος κάνοντας το 0 – 1.

img_2328

Ο ίδιος παίκτης στο 64΄με σουτ μετά από πάσα του Γιώργου Πλατσά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και ενώ είχε προηγηθεί ακυρωθέν γκολ για τον ΠΑΟΛ Αβέρωφ με τον Γκουτσιούδη για φάουλ, κάτι που σύμφωνα με τους ίδιους δεν υπήρχε.

img_2331

Για να φτάσουμε στην «εκπνοή» της αναμέτρησης και συγκεκριμένα στο 90ό λεπτό, όταν και πάλι ο Άρης Καπετάνιος με σουτ μετά από σέντρα του Κατσιώτη νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ, διαμορφώνοντας το τελικό 0 – 3, σημειώνοντας παράλληλα χατ – τρικ.

img_2337

Να σημειώσουμε πως οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται έντονα, καθώς σύμφωνα με τους ίδιους δεν τους δόθηκε πέναλτι σε δύο περιπτώσεις σε μαρκαρίσματα πάνω στους Κουτσάκη και Ζαφειρούλη.