Ήρθε από το πάγκο και έδωσε τη νίκη στους Γόννους!

Ο Παναγιώτης Κολτσίδας πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 60′ και στις καθυστερήσεις έδωσε τη νίκη στους Γόννους στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Αιγάνη για την 3η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Η ομάδα του Δημήτρη Κωστή σημείωσε τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα και μάλιστα εκτός έδρας νίκη, καθώς στις καθυστερήσεις του αγώνα πέτυχε το μοναδικό γκολ και έφθασε τους επτά βαθμούς.

Στον αντίποδα, το συγκρότημα του Γιώργου Μπάτζιου δεν κατάφερε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα από το παιχνίδι της 3ης αγωνιστικής και παρέμεινε στους δίχως βαθμό…

Με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Τζήκας αποβλήθηκε για λογαριασμό των Γόννων με δεύτερη κίτρινη και κόκκινη κάρτα για μαρκάρισμα σε αντίπαλο ποδοσφαιριστή, όπως για τον ίδιο λόγο αποβλήθηκε και ο Δημήτρης Βουγιούκας με δεύτερη κίτρινη και κόκκινη κάρτα στο 80ο λεπτό για την Αιγάνη…

Οι δύο ομάδες είχαν αρκετές ευκαιρίες μπροστά από τις δύο αντίπαλες εστίες με τους Σαμέτ (86′) και Γαγάρα (88′) να απειλούν για την Αιγάνη και με τους Ζαϊρέ (30′), Μπούμπουλη Ευάγγ. (80′) και Κόκρα (87′) να χάνουν σημαντικές ευκαιρίες για τους Γόννους.

Τελικά, το μοναδικό γκολ του αγώνα σημειώθηκε στις καθυστερήσεις της συνάντησης και ήταν για τους φιλοξενούμενους. Ο Γιώργος Ζαϊρές τροφοδότησε με κάθετη πάσα τον Παναγιώτη Κολτσίδα κι εκείνος πλάσαρε για το 0 – 1 που ήταν και το τελικό σκορ!

Όλυμπος Αιγάνης (Γιώργος Μπάτζιος): Ριζάκης, Λάζος, Χριστοδούλου Αθ., Χριστοδούλου Γ. (65′ Λιάμπας), Μπουλάρι Γ. (30′ Γαγάρας), Πουρλιώτης, Μπουλάρι Λ., Γκαραγκούνης Ι., Τάκης, Σαμέτ, Βουγιούκας Δ.

Όλυμπος Γόννων (Δημήτρης Κωστής): Παπαζήσης, Εριόν, Γκουγκουλιάς Ν., Τζήκας Δ., Κώτσιας (85′ Μπούμπουλης Αθ.), Τσούγιας, Μπούμπουλης Ευάγγ., Σερίφης (88′ Γκαγκανάσιος), Ζαϊρές, Λιόγκας (60′ Κόκρας), Ριζούλης (67′ Κολτσίδας).