Ήρθε από το πάγκο κι έδωσε τη λύση στις καθυστερήσεις!

Στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης στο Δαμάσι, ο Γιώργος Τεκέδης πήρε τη θέση του Τάχα και στις καθυστερήσεις του αγώνα έδωσε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς στο Σμόλικα Φαλάνης!

Ο λόγος για τον νεαρό επιθετικό των «πρασίνων» που έδωσε τη λύση στην ομάδα του Χρήστου Χατζηλιάδη από τον πάγκο στο σημερινό παιχνίδι, με τον Σμόλικα να κερδίζει στις καθυστερήσεις τον Δαμασιακό για τη 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α΄ΕΠΣΛ.

Με τη σημερινή νίκη λοιπόν, ο Σμόλικας επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα και τις νίκες κι έφθασε τους είκοσι έξι βαθμούς. Αντίθετα, η ομάδα του Νίκου Χρόνη έμεινε στους είκοσι δύο βαθμούς μετά και το πέρας αυτής της αγωνιστικής.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, ο Θοδωρής Τσιάλτας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έβαλε μπροστά τον Δαμασιακό, πέναλτι το οποίο είχε κερδίσει ο Παναγιώτης Ραπτοτάσιος μετά από απόφαση του κ. Βλιώρα.

Στο δεύτερο μέρος του παιχνιδιού και στο 75ο λεπτό, το σκορ άλλαξε και έγινε 1 – 1 με το όμορφο σουτ στη κίνηση του Παντελή Βενέτη.

Μάλιστα, στις καθυστερήσεις του ματς ο Γιώργος Τεκέδης με κεφαλιά από εκτέλεση φάουλ του Βασίλη Σκούπρα, έδωσε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς στο συγκρότημα της Φαλάνης, μιας και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Γκουτζουρέλα.

Δαμασιακός (Νίκος Χρόνης): Γκουτζουρέλας, Μπακαΐμης, Μόκας, Ιωαννίδης, Οικονόμου, Δούκας (35′ λ.τ. Ραπτοτάσιος), Τσιάλτας, Μουσιάρης, Καρατζιόλης (5′ λ.τ. Βίδρας (75′ Ντόκος)), Σουγλής, Λούτσος.

Σμόλικας Φαλάνης (Χρήστος Χατζηλιάδης): Καραναστάσης, Τσιρογιάννης (68′ Κολοβός), Σκούπρας, Βενέτης, Δολιάνης, Ταστεμερίδης, Μπαλαμώτης, Λιούσκας, Τάχας (80′ Τεκέδης), Ζιώγας (68′ Γάλλος), Κακαβίτσης.