Ήρθε από το πάγκο κι έδωσε τη λύση!

Μία σπουδαία εντός έδρας νίκη πανηγύρισε ο Φιλοκτήτης Μελιβοίας, καθώς κέρδισε στο γήπεδο «Σταύρος Τσιάπανος» τον Κεραυνό Δένδρων με σκορ 1 – 0 για τη 18η «στροφή» στον 1ο όμιλο της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας!

Η ομάδα του Νίκου Παπανικολάου πήρε μία πολύ σημαντική εντός έδρας νίκη που την ανέβασε στην όγδοη θέση έχοντας είκοσι πέντε βαθμούς.

Στον αντίποδα, το σύνολο του Μίλτου Ταυλαρίδη δεν πήρε θετικό αποτέλεσμα στο παιχνίδι αυτό κι έμεινε στη 3η θέση έχοντας τριάντα πέντε βαθμούς.

Με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ο Παναγιώτης Πασιάς τροφοδότησε τον Κώστα Κοταρέλα και ο τελευταίος που μπήκε ως αλλαγή πριν από λίγα λεπτά στον αγώνα «άνοιξε» το σκορ για τον Φιλοκτήτη.

Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 71′ ο Κεραυνός Δένδρων κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Γιώργου Ντούμου.

Ο Χρήστος Γκάτης ανέλαβε την εκτέλεση, όμως ο νεαρός πορτιέρο των γηπεδούχων, Δούνιας αντέδρασε σωστά και κράτησε το μηδέν για το συγκρότημα του Νίκου Παπανικολάου με το 1 – 0 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Τέλος, οι άνθρωποι του Κεραυνού Δένδρων εκφράζουν παράπονα για τη διαιτησία του κ. Μπουρουζίκα και των βοηθών κ. Δεδικούση και κ. Κοντογιάννη με ιδιαίτερη στιγμή τη φάση του πέναλτι που ζητούν στο πρώτο ημίχρονο σε μαρκάρισμα του Βόραδα.

Η νίκη αυτή για τον Φιλοκτήτη Μελιβοίας αφιερώνεται στον τραυματία της ομάδας, Δημήτρη Πασιά που θα απουσιάζει λόγω τραυματισμού κοντά στους δύο μήνες από τις αγωνιστικές υποχρεώσεις του συνόλου του Νίκου Παπανικολάου…

Φιλοκτήτης Μελιβοίας (Νίκος Παπανικολάου): Δούνιας, Πασιάς Π., Λαδάς, Μυλωνάς, Κουβαράς, Πλατσάς (87′ Φλόριν), Χαρατσής (25′ λ.τ. Κοταρέλας), Καπετάνιος, Μαλλιάρας (60′ Καψάλης), Παπαρίζος Ρ., Ντούμος.

Κεραυνός Δένδρων (Μίλτος Ταυλαρίδης): Χαλκιάς, Μπακού (80′ Σκριάπας), Δασκαλόπουλος, Τασιούλας, Γκάτης, Καλέσης Αχ. (80′ Τσιγάρας), Καλέσης Απ., Παπαχατζής, Βόραδας (70′ Σερδένης), Πέρπερας, Καλούπας (70′ Τσούτσος).