Ήρθε η πρώτη νίκη για το Καλοχώρι

Τη πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα της Β΄ΕΠΣΛ πανηγύρισε η Αναγέννηση Καλοχωρίου, που κέρδισε στο γήπεδο της με 3 – 1 τη Θύελλα Ελάτειας.

Στη τρίτη στροφή του 3ου ομίλου οι «βυσσινί» επικράτησαν στο ματς και πήραν τους τρεις πρώτους βαθμούς, με το συγκρότημα του Γιάννη Τσαλάγγα να φθάνει το συγκρότημα της Ελάτειας με αυτή τη νίκη.

Μόλις στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Ζαβρής με όμορφη απευθείας εκτέλεση φάουλ «άνοιξε» το σκορ για τους γηπεδούχους, ενώ ο Καλαντζής είχε ισοφαρίσει προσωρινά στο παιχνίδι με το τέρμα που πέτυχε στο 31′.

Στην επανάληψη τώρα και στο 55′, ο Μπράτσια έβαλε μπροστά και πάλι την Αναγέννηση στο σκορ, ενώ λίγο πριν ολοκληρωθεί η αναμέτρηση, ο Ζαβρής βρήκε και πάλι δίχτυα και διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Πάντως, πέραν των γκολ οι δύο ομάδες είχαν και δύο δοκάρια με τον Τόπη να έχει το δοκάρι από πλευράς Καλοχωρίου και τον Γιώργο Μπλάνα για λογαριασμό των φιλοξενουμένων.

Αναγέννηση Καλοχωρίου (Γιάννης Τσαλάγγας): Μουμίν, Πλιάτσικας, Λούγκος, Μπαλοδήμος, Τσιρώνης Γ., Βουλάγκας, Τσιρώνης Α., Μπράτσια, Λιόγκας (85′ Τόπης), Ζαβρής, Σιούλας (54′ Νάσος).

Θύελλα Ελάτειας (Θοδωρής Γιακουβής): Παπαϊωάννου, Μαντής (71′ Βουλάγκας), Τασιόπουλος, Τζιοβάρας, Μπουχλαριώτης (82′ Κοσμάνος), Μπλάνας, Τσιάκος Θ., Τσιανάς, Τσιάκος Χ., Ζάρρας, Διαμαντάκης (46′ Καλαντζής).