Ήταν… Αστέρας!

Ο Αστέρας Μελισσοχωρίου κατάφερε να πανηγυρίσει την εντός έδρας νίκη, επικρατώντας με 3 – 1 του Χείμαρρου Μαρμαρίνης.

Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες των δυο ομάδων δεν μπόρεσαν να βρουν τρόπο για να ανοίξουν «ρήγματα» στην αντίπαλη άμυνα και έτσι οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα, χωρίς να υπάρχει γκολ και σκορ στο παιχνίδι.

Με το «καλημέρα» της «επανάληψης» όμως όλα άλλαξαν. Καθώς οι γηπεδούχοι με ένα γρήγορο γκολ, άλλαξαν τη ροή του ματς. Συγκεκριμένα στο 47ο λεπτό, ο Λιάγκας με πλασέ μετά από αδράνεια της άμυνας της Μαρμαρίνης «άνοιξε» το σκορ για τους γηπεδούχους.

Οι οποίοι από ΄κει και πέρα, απέκτησαν… «φτερά» πετυχαίνοντας ακόμη ένα γκολ στο 72′. Ο Γιώργος Χατζής με σουτ έξω από τη περιοχή νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

Ενώ τρία λεπτά αργότερα, από εκτέλεση φάουλ του Νούσια, ο Δημόπουλος με πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3 – 0. Το μόνο που κατάφερε η Μαρμαρίνη ήταν να μειώσει στο 84′ διαμορφώνοντας το τελικό 3 – 1.

Αστήρ Μελισσοχωρίου (Ηλίας Αράπης): Κουκούτσης, Σδράλης Β., Τζεμολάρι, Αβδουλάς, Χατζής, Λιάγκας, Βογιατζής, Παπαδημητρίου (60′ Λώζος), Νούσιας, Μπακόλας (70′ Δημόπουλος), Ζαφειρίου (80′ Σδράλης Αλ.).