Ήττα – αποκλεισμός στην Ιτέα για τον Οικονόμο (Vid)

Εκτός συνέχειας του θεσμού του Κυπέλλου Ερασιτεχνών έμεινε ο Οικονόμος Τσαριτσάνης, που γνώρισε την ήττα με 2 – 0 στην Ιτέα από τον τοπικό Αστέρα, μένοντας εκτός τελικού του Ομίλου.

Το συγκρότημα του Κώστα Κατσάρα δέχθηκε από ένα γκολ στις καθυστερήσεις του κάθε ημιχρόνου και έτσι αποχαιρέτησε τον θεσμό του Κυπέλλου Ερασιτεχνών, έχοντας καταφέρει να αποκλείσει στον προηγούμενο γύρο την ομάδα της Φθιώτιδας, τον Α.Ο. Καλαποδίου.

Τα τέρματα για την ομάδα του Κώστα Λίβα σημείωσαν οι Αρκουμάνης (45’+3′) και Γεωργουσόπουλος (90’+4′) με τον Παναγιώτη Νούσια να είναι σε μία εκπληκτική ημέρα και να κρατά σε πολλές περιπτώσεις τους παίκτες της Ιτέας.

Η έκβαση της αναμέτρησης θα μπορούσε να ήταν κατά πολύ διαφορετική εάν ο Χάμος του Οικονόμου ευστοχούσε σε πέναλτι στο 18′, πέναλτι που λίγο νωρίτερα είχε κερδίσει ο Γκαμπέτας από τον κίπερ των γηπεδούχων, Λίβα.

Αστέρας Ιτέας (Κώστας Λίβας): Λίβας, Αρκουμάνης (90’+4′ Γκούρα), Δρίβας, Μπογκντάνι, Πανάκης, Αντωνόπουλος, Μαλισσόβας (88′ Κουτσούμπας), Χαραλαμπίδης, Αλεξίου, Αντωνίου (67′ Γεωργουσόπουλος), Σεϊτι (74′ Τοπούζης).

Οικονόμος Τσαριτσάνης (Κώστας Κατσάρας): Νούσιας, Νάνος (21′ λ.τ. Σαπάκος), Πούτας (62′ Λεβέντης), Κολιός, Κουμπούρας, Μιφτάρι, Γκαμπέτας, Χάμος, Ζηρδέλης (74′ Δραχαλίβας), Καραλούλης, Τόλιος (57′ Ντούφας).