ΟΛΥΜΠΙΚ/ΝΕΕΣ ΚΑΡΥΕΣ 2015 - 2016 - ΕΝΔΕΚΑΔΑ

Ήττα για την Ολύμπικ/Νέες Καρυές

Την εκτός έδρα ήττα με 1 – 0 από τον Όλυμπο Γόννων γνώρισε η Ολύμπικ/Νέες Καρυές για τη 5η αγωνιστική της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης με το 1 – 0 να παραμένει μέχρι και το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Στην «επανάληψη» ωστόσο οι φιλοξενούμενοι πίεσαν για την ισοφάριση.

Χάνοντας μάλιστα μεγάλη ευκαιρία να τη πετύχουν στο 58ο λεπτό. Όταν ο Ζαΐμη «ζύγισε» το πόδι του, δεν δίστασε, έκανε το σουτ, όμως είδε τη μπάλα να χτυπάει στο δεξί δοκάρι της αντίπαλης εστίας. Ο ίδιος παίκτης στάθηκε άτυχος και λίγο αργότερα.

Στο 72΄ο Στέλιος Τσινούδης έκανε το τη σέντρα, ο Ζαΐμη πήρε τη κεφαλιά, όμως η μπάλα αυτή τη φορά σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι! Η ατυχία τρίτωσε για τους φιλοξενούμενους στο 81΄όταν το σουτ του Σέτζα χτύπησε και αυτό στο δοκάρι!

Μάλιστα υπήρχαν και χαμένες ευκαιρίες για την Ολύμπικ/Νέες Καρυές με τους Μάτο και Τριανταφυλλόπουλο. Το 1 – 0 ωστόσο ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Ολύμπικ/Νέες Καρυές (Βαγγέλης Μπρισίμης): Παπαδημητρίου, Μητρακούλης (79′ Κιούσης), Σέτζας, Περδίκης Ν., Καφές, Περδίκης Σ., Τσινούδης, Τριανταφυλλόπουλος (60′ Μανώλης), Τσιουρής (49′ Ζαΐμι), Ταρταμπούκας, Μάτος.