Ήττα για την 110 ΠΜ

Την ήττα με 61 – 73 γνώρισε η 110 ΠΜ το πρωί της Πέμπτης στο Κλειστό Γυμανστήριου του Αλκαζάρ από την 350 ΠΚΒ.

IMG_0219 copy

Οι παίκτες του Γιάννη Ιγγλέζουν παρά τις φιλότιμες προσπάθειες που κατέβαλαν ατομικά, δεν κατάφεραν σε κανένα σημείο του αγώνα να ομαδοποιήσουν τις προσπάθειες τους, χάνοντας δίκαια από τους συναδέλφους τους της 350 ΠΚΒ.

IMG_0222 copy

Μπορεί το πρώτο δεκάλεπτο να «μαρτυρούσε» μια εντυπωσιακή συνέχεια, παρόλα αυτά οι Θεσσαλονικείς από την δεύτερη κιόλας περίοδο «πάτησαν» γκάζι και έφτασαν την διαφορά στην ανάπαυλα του ημιχρόνου στους οκτώ πόντους.

IMG_0233 copy

Το σκηνικό δεν άλλαξε και στην τρίτη περίοδο. Το επιμέρους σκορ κινήθηκε στο 22 – 21 υπέρ της 110 ΠΜ με την διαφορά να «ψαλιδίζεται» κατά μόλις έναν πόντο. Έξι λεπτά πριν από την λήξη, οι γηπεδούχοι μάλιστα κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι σε απόσταση αναπνοής (51 – 54), όμως κάπου εκεί οι επιθετικές προσπάθειες δεν βρήκαν εύκολες λύσεις και η 350 ξέφυγε και πάλι στον… φωτεινό πίνακα του γηπέδου με 14 πόντους (51 – 65), τελειώνοντας το παιχνίδι.

IMG_0250 copy

Κορυφαίος για τους γηπεδούχους ο Θράσος Κοτσώνας που παρά τους 30 πόντους του, δεν κατάφερε να δώσει την νίκη στην ομάδα του, ενώ από πλευράς φιλοξενουμένων ξεχώρισαν οι Συντρίδης με 19 πόντους και δύο τρίποντα και ο Χαιριστανίδης που πέτυχε 20 πόντους.