Ήττα για τον Ηρακλή Λάρισας στη Κατερίνη

Την ήττα με σκορ 4 – 0 δέχθηκε το απόγευμα της Κυριακής (29/09) στη Κατερίνη ο Ηρακλής Λάρισας από τον Πιερικό στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ εθνικής.

Χωρίς θετικό πρόσημο επέστρεψε η λαρισινή ομάδα από τη γειτονική πόλη, καθώς δεν κατάφερε να πάρει θετικό αποτέλεσμα και έμεινε στον βαθμό που είχε από τη πρεμιέρα απέναντι στον Οικονόμο Τσαριτσάνης.

Η ομάδα της Κατερίνης «άνοιξε» το σκορ στο 32′ με κεφαλιά του Σαχινίδη και ο Δεμηρτζόγλου έκανε το 2 – 0 λίγο πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος του αγώνα και στο 51′ ο Ρογκότης έκανε το 3 – 0 με κεφαλιά, ενώ το τελικό 4 – 0 διαμορφώθηκε στο 58ο λεπτό με γκολ του Χαρτσιά.

Ο Ηρακλής Λάρισας ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα ποδοσφαιριστές, καθώς ο Τάρτας αποβλήθηκε στο 31′ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Πιερικός (Αποστόλης Στύλος): Γουναρίδης, Μπούζουρας, Τουλίκας, Τακίδης, Ρογγότης, Μακρής, Δεμιρτζόγλου (82΄Κόλα), Ιβανίδης (72΄Λαζαρίδης), Σαχινίδης, Πετράκος (53΄Κυπαρίσσης), Χαρτσιάς (80΄Μηλιώτης)

Ηρακλής Λάρισας (Χρήστος Χατζηλιάδης – Θάνος Τριανταφυλλόπουλος): Ντιντής, Κρίτσας (71′ Ναρίνογλου), Τάρτας, Ψωμολιάς, Τσακάλι, Νεμπεγλέρας (63′ Νάστας), Γιαννακόπουλος, Μανιώτης, Κοντοθανάσης, Ζαφειρίου (59′ Αλεξανδρής), Κακαβίτσης (65′ Χρηστίδης).

Μαρόπουλος, Παπαδόπουλος, Κουφός (ΕΠΣ Μακεδονίας).