Ήττα για τον Σμόλικα

Χωρίς να έχει… κερδισμένα, ολοκλήρωσε τη 14η αγωνιστική της Α΄ΕΠΣ Λάρισας ο Σμόλικας Φαλάνης, καθώς ηττήθηκε εκτός έδρας 1 – 0 από τη Δόξα Βλαχογιαννίου.

Έτσι η ομάδα της Φαλάνης παρέμεινε στους 16 βαθμούς και υποχώρησε στην 11η θέση του βαθμολογικού πίνακα. Ενώ από την άλλη το Βλαχογιάννι μετά από τρεις σερί ήττες, επέστρεψε σε νίκες και έφτασε τους 23 βαθμούς και την 6η θέση.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημειώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς το πρώτο μέρος του αγώνα ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ. Συγκεκριμένα στο 55ο λεπτό του παιχνιδιού, ο Δημήτρης Τόλιος με πλασέ από πλεονεκτική θέση σκόραρε για το 1 – 0.

Στη συνέχεια του ματς, ο Σμόλικας Φαλάνης προσπάθησε να πιέσει και να πετύχει το γκολ που θα του έδινε τον βαθμό της ισοπαλίας. Όμως αν και είχε ευκαιρίες, οι Γιώργος Τανάγιας, Σάκης Δάσσιος και Δημήτρης Μανακούσιος δε μπόρεσαν να τις κάνουν γκολ. Έτσι το 1 – 0 έμεινε μέχρι το τέλος.

Σμόλικας Φαλάνης (Χρήστος Χατζηλιάδης): Μόρας, Μανακούσιος Θ., Παπαδάμος (80′ Γκαλμποκίνης), Τανάγιας Χρ., Σκούπρας, Κολοβός Κ., Κολοβός Χρ., Μανακούσιος Δ., Δάσσιος, Τανάγιας Γ. (60′ Τσιρβούλης), Κόκρας (60′ Τανάγιας Β.).