Ήττα για τους νέους (Pics)

Την ήττα γνώρισε η ομάδα νέων της ΑΕΛ, καθώς δεν κατάφερε να γυρίσει το κατά της σκορ του πρώτου ημιχρόνου με τον Παναιτωλικό να περνάει με 2 – 1.

Οι «βυσσινί» στο πρώτο ημίχρονο έδειχναν να έχουν τον έλεγχο του παιχνιδιού, όμως στο τελευταίο τέταρτο ο Παναιτωλικός ήταν αυτός που κατάφερε να σκοράρει. Καθώς στο 30′ και στο 43′ ο Νταλακούρας με δύο προσωπικά τέρματα, έδωσε προβάδισμα δύο γκολ στους φιλοξενούμενους.

Στην επανάληψη τώρα οι ποδοσφαιριστές του Μίλτου Ζιάκα, προσπάθησαν να αντιδράσουν και να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω από το συγκεκριμένο ματς, αλλά το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν σε 2 – 1 χάρις στο γκολ του Καραλούλη, με την ομάδα του Αγρινίου να φεύγει με τους τρεις πόντους από τη Λάρισα.

ΑΕΛ (Μίλτος Ζιάκας): Παϊτέρης, Μασούρας, Καλούσης (75′ Κουσιάς), Καρατάσιος, Καλφούντζος, Αναγνώστης, Ευμορφίδης, Καραλούλης, Νούσιος (51′ Γεωργακόπουλος), Κυρίτσης Αθ. (81′ Κυρίτσης Γ.), Χατζής.

Παναιτωλικός (Γιώργος Ταράσης): Σταματόπουλος, Χριστογιάννης, Μάλης, Μπελεβώνης (89′ Αλ Ομπισάτ), Νταλακούρας, Γκασούκας, Γεωργούσης, Καββαδίας (87′ Κοτοφώλης), Τσιγγάρας (90+2′ Μαντζανάς), Παναγιωτίδης, Μανωλάκης.