Ήττα στην Αγιά για τη Κ19 της ΑΕΛ

Την εντός έδρας ήττα από την ομάδα του ΝΠΣ Βόλου με σκορ 1 – 3 δέχθηκε στο Δημοτικό γήπεδο της Αγιάς η Κ19 της ΑΕΛ για την 12η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Υποδομών της Σούπερ Λίγκ.

Οι «βυσσινοί» προηγήθηκαν στο σκορ στο 39ο λεπτό με τον Ζαχαράκη, όμως ο Βόλος απάντησε ένα λεπτό αργότερα με τον Κυζιρίδη, ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Οι φιλοξενούμενοι πήρα προβάδισμα στο σκόρ στο 48′ με τον Πανταζέλο, ενώ το τελικό σκορ (1-3) διαμορφώθηκε στο 53’ με το γκόλ του Φουρίκη.

ΑΕΛ (Μίλτος Ζιάκας): Μυσιρλής, Φουρκιώτης, Τέλιος, Κορτσάρι (50′ Μπουζούκης), Τσατσελάρι, Μαλάκος (66′ Σταμάτης), Χαλάτσης (66′ Γκερίμι), Σούμπαση, Καμπέρης, Ζαχαράκης, Κοτσιανούλης (75′ Δάκτυλας).

ΝΠΣ ΒΟΛΟΣ: Κραβαρίτης, Μπόλης, Στεργιόπουλος, Λαγάρας, Ράκης, Οικονομίκος (77′ Θεοδωρίδης), Κανελλάκης, Πανταζέλος, Φουρίκης (83′ Μυλωνάς), Κυζιρίδης, Κορέλας.