Ήττα στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος για τη Κ17 της ΑΕΛ

Με το «αριστερό» ξεκίνησε τις υποχρεώσεις στο πρωτάθλημα της Super League η Κ17 της ΑΕΛ, καθώς ηττήθηκε με σκορ 3 – 0 από τον ΠΑΣ Γιάννινα στη πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Το συγκρότημα του Γιώργου Χατζή για εξήντα οκτώ λεπτά κρατούσε την ισοπαλία καθώς στο παιχνίδι δεν υπήρχε σκορ, ενώ στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν τρία τέρματα.

Στο πρώτο μέρος του αγώνα, οι δύο ομάδες προσπάθησαν με ευκαιρίες εκατέρωθεν να πετύχουν το γκολ που θα τους έδινε το προβάδισμα, ωστόσο οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα του ημιχρόνου με το στείρο 0 – 0.

Όσον αφορά το δεύτερο μέρος, στο 69ο λεπτό ο Καφεντζής με σουτ μέσα από τη περιοχή κέρδισε τον Εριόν κι έκανε το 0 – 1.

Στο 81ο λεπτό ο Περβανάς εκτέλεσε κόρνερ για τους φιλοξενούμενους και έπειτα από λάθος εκτίμηση της μπάλας του πορτιέρο της ΑΕΛ, Εριόν, ο Δημητρέλλος με κεφαλιά έκανε δύο τα τέρματα για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

Στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού η ομάδα του ΠΑΣ σημείωσε και τρίτο τέρμα. Ο Φερεντίνος δέχθηκε τη μπάλα από κάθετη πάσα του Παπαστράτου και με πλασέ έπειτα από ατομική ενέργεια διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Στη δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος το σύνολο του Γιώργου Χατζή θα ταξιδέψει στη Λαμία για να αντιμετωπίσει την ομώνυμη ομάδα…

ΑΕΛ (Γιώργος Χατζής): Εριόν, Χατζής, Λυγούρας, Παπακωνσταντίνου, Στάμος (46′ Σιάτρας), Νταμπώσης, Πράπας, Ελέζι, Κούκος (60′ Βράκος (71′ Χοτζάλι)), Τρικώνης, Ριζούλης (46′ Τσούπρος).