Α΄ΕΠΣΛ: «Μάτια» σε Τύρναβο, Κιλελέρ και Φαλάνη

Στο γήπεδο του Τυρνάβου θα είναι στραμμένα τα περισσότερα βλέμματα της Α΄ ΕΠΣ Λάρισας, καθώς εκεί διεξάγεται (Σάββατο 13/10, 16:00) το «μεγάλο» παιχνίδι της Α΄ ΕΠΣ Λάρισας, με τον πρωτοπόρο της κατηγορίας Αμπελωνιακό να υποδέχεται την ομάδα του Ηρακλή Λάρισας. Στον αντίποδα, ο επίσης πρωτοπόρος, Σμόλικας Φαλάνης, θα αγωνιστεί στην έδρα της Α.Ε. Κιλελέρ, κόντρα σε μια ομάδα που αγνοεί τη νίκη από την πρεμιέρα.

Ενδιαφέρουσα σίγουρα θα είναι και η αναμέτρηση ΠΟΕ – Δωτιέα Αγιάς, ενώ στο Δαμάσι, ο τοπικός Δαμασιακός θα φιλοξενήσει την ομάδα του Τυρνάβου στο ντέρμπι της περιοχής του Τυρνάβου. Στο Μακρυχώρι, ο Αετός, θα ψάξει την πρώτη εντός έδρας νίκη κόντρα σε έναν άλλον Αετό, αυτόν της Αμυγδαλέας, ο οποίος θα ψάξει για τη πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα.

Αχιλλέας Φαρσάλων και Δόξα Βλαχογιαννίου αγωνίζονται στο Στάδιο των Φαρσάλων, ενώ η Δόξα Αργυροπουλίου θα πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης, ξεκούραστα, μιας και ο Κίσσαβος Συκουρίου έχει αποσυρθεί το πρωτάθλημα της Α΄ ΕΠΣ Λάρισας, πριν αυτό ξεκινήσει.

Τέλος, στη Φαλάνη, ο Φαλανιακός θα παίξει με τη Λάρισα 2012. Οι γηπεδούχοι με νίκη και «στραβοπάτημα» των δύο πρωτοπόρων, περνούν στη κορυφή, ενώ οι φιλοξενούμενοι θέλουν να κάνουν το 2×2, μετά και την νίκη τους επί του Αετού Μακρυχωρίου με ανατροπή στην 4η Αγωνιστική.

Συνοπτικά το Πρόγραμμα

Κιλελέρ 13/10 Σμόλικας Φαλάνης
ΠΟΕ 13/10 Δωτιέας Αγιάς
Αμπελωνιακός 13/10 Ηρακλής Λάρισας
Συκούριο 0 – 3 α.α. Αργυροπούλι
Αχιλλέας Φαρσάλων 13/10 Βλαχογιάννι
Δαμασιακός 13/10 Τύρναβος
Μακρυχώρι 13/10 Αμυγδαλέα
Φαλανιακός 13/10 Λάρισα 2012

Η Βαθμολογία (4η Αγωνιστική)

1. Σμόλικας Φαλάνης      9 – 2   12
2. Αμπελωνιακός      8 – 1   12
3. Φαλανιακός      8 – 2   10
4. Αχιλλέας Φαρσάλων      6 – 1   9

——————PLAY OFF——————

5. Ηρακλής Λάρισας      11 – 7   9
6. Δωτιέας Αγιάς      6 – 2   7
7. Μακρυχώρι      6 – 4   7
8. ΠΟΕ      7 – 5   5
9. Αργυροπούλι      6 – 6   5
10. Τύρναβος      5 – 5   5
11. Δαμασιακός      1 – 4   4

——————PLAY OUT——————

12. Λάρισα 2012      4 – 8   3
13. Κιλελέρ      4 – 9   3
14. Βλαχογιάννι      3 – 9   0
15. Αμυγδαλέα      1 – 8   0

* Ο Κίσσαβος Συκουρίου παραιτήθηκε από το πρωτάθλημα.

Η Επόμενη (6η) Αγωνιστική

ΠΟΕ 21/10 Κιλελέρ
Σμόλικας Φαλάνης 21/10 Αμπελωνιακός
Δωτιέας Αγιάς 21/10 Συκούριο
Ηρακλής Λάρισας 21/10 Αχιλλέας Φαρσάλων
Αργυροπούλι 21/10 Δαμασιακός
Βλαχογιάννι 21/10 Μακρυχώρι
Τύρναβος 21/10 Λάρισα 2012
Αμυγδαλέα 21/10 Φαλανιακός

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...