«Αέρας» και από την Ελάτεια, ο Άρης Κουλουρίου

Στις νίκες επέστρεψε ο Άρης Κουλουρίου, κερδίζοντας με εμφατικό τρόπο στη Ελάτεια την ομώνυμη Θύελλα (2 – 6), παραμένοντας μετά από επτά αγωνιστικές στη κορυφή του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας.

Η ομάδα του Κουλουρίου πέτυχε την 6η της νίκης στη σεζόν σε επτά αναμετρήσεις (έχει και μία ισοπαλία στη Μαρμαρίνη) έχοντας φτάσει τους 19 βαθμούς και απέχοντας στη κορυφή του 3ου Ομίλου από τους… δεύτερους κατά έξι βαθμούς. Στον αντίποδα η ομάδα της Ελάτειας έχει μείνει στους τέσσερις πόντους.

Μόλις στο 5ο λεπτό ο Δέλλας με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, άνοιξε το σκορ για τον Άρη Κουλουρίου, που στο 25′ έκανε τα τέρματά του δύο με σκόρερ τον Χρήστο Ζαφειράκη. Στην φάση αυτή, ο Ζαφειράκης συγκρούστηκε με τον αντίπαλο κίπερ, Βούλγαρη, με αποτέλεσμα αμφότεροι να αποχωρήσουν από την αναμέτρηση ως τραυματίες. Μάλιστα ο Χρήστος Ζαφειράκης διακομίσθηκε με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο με τις πρώτες εκτιμήσεις να κάνουν λόγο για σπασμένο πλευρό.

Στο 40′ ο ποδοσφαιριστής που πήρε την θέση του Χρήστου Ζαφειράκη, Αποστόλης Καρλιγκιώτης, με σουτ μέσα από τη περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0 – 3, που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη και στο 54′ οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και μείωσαν στο σκορ με στου του Τσιάκου, ενώ στο 65′ ο Παναγιώτης Ραπτοτάσιος με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, πέτυχε το 1 – 4. Διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Άρη Κουλουρίου έδωσε ο Γιώργος Νεράτζης στο 80′, ενώ ο Χαδουλός με διαγώνιο σουτ στο 84′ μείωσε εκ νέου σε 2 – 5. Το τελικό 2 – 6 διαμόρφωσε στο 88′ ο Ρένος Τσαντζάλης.

Θύελλα Ελάτειας (Θανάσης Γιακουβής): Βούλγαρης (25′ λ.τ. Πατρώνας), Αποστολόπουλος, Τσιάνας (46′ Τζοβάρας Σωτ.), Μουστάκας, Τασιόπουλος, Μικερτζής (82′ Καλαντζής), Κοσμάνος (65′ Μάνταλος), Ζάρρας, Χαδουλός, Τζοβάρας Σωκρ., Τσιάκος.

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Τζικόπουλος, Κουρούκας (55′ Μίχος), Φασούλας (68′ Ραπτοτάσιος Κ.), Μιχόπουλος, Δέλλας, Νεράτζης, Μοσχοβίτης, Ραπτοτάσιος Π., Ζαφειράκης (30′ λ.τ. Καρλιγκιώτης Απ.), Μπάτζιος (55′ Τσαντζάλης), Μπλάνας.