Αήττητο ήταν και πάει…

Τη δεύτερη σερί του νίκη πανηγύρισε στο Κουλούρι, ο Σ.Σ. Ραψάνης, κερδίζοντας με τον πλέον εμφατικό τρόπο τον τοπικό Άρη με 4 – 1, “σπάζοντάς” του, το αήττητο της έδρας του, κερδίζοντας μάλιστα με 3 – 0 από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Έτσι πλεόν η ομάδα του Βασίλη Καψούρη έχει φτάσει τους 23 βαθμούς και παρατηρεί τις εξελίξεις της δυάδας της κορυφής από το -8 και -11 αντιστοίχως. Από την άλλη, στον Άρη Κουλουρίου έμειναν στους 20 πόντους και την 5η θέση του 3ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας, την οποία και μοιράζονται από κοινού με την Αναγέννηση Πουρναρίου.

Το σκορ για τους Ραψανιώτες άνοιξε μόλις στο 5ο λεπτό ο Τζέφρι Σινάν με μακρινή απευθείας εκτέλεση φάουλ, για να δώσει συνέχεια στο σκοράρισμα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τζέφρι Σινάν, με κεφαλιά ο Μπίμπα στο 37ο λεπτό. Τον χορό των τερμάτων στο πρώτο μέρος “έκλεισε” στο 41′ ο Αντώνης Κατσαμάκας με κοντινή προβολή στο δεύτερο δοκάρι, μετά από σέντρα του Μπίμπα από τα δεξιά.

Στην επανάληψη και στο 70′ οι γηπεδούχοι μειώσαν προσωρινά με το γκολ της τιμής του Γιώργο Νεράτζη, όμως οι φιλοξενούμενοι ήταν εκείνοι που διαμορφώσαν το τελικό σκορ, με τον ίδιο ακριβώς τρόπο, όπως και ξεκινήσαν το παιχνίδι. Με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τζέφρι Σινάν στο 82′.

Αξίζει να σημειωθεί πως στο 85′ αποβλήθηκε για τον Άρη Κουλουρίου με δεύτερη κίτρινη – κόκκινη κάρτα, ο Φασούλας. Ο Άρης Κουλουρίου εκφράζει πολλά παράπονα για τη διαιτησία του κ. Σούλη στο σημερινό παιχνίδι.

Άρης Κουλουρίου (Γιώργος Νεράτζης): Παπαγούλας, Κουρούκας, Φασούλας, Καψάλης (46′ Τσιάρας), Σταμέλος (70′ Ραπτοτάσιος), Ροκάς (46′ Θάνος), Μοσχοβίτης, Κωστομοίρης (85′ λ.τ. Καρλιγκιώτης Μ.), Θανάς, Νεράτζης, Ζαφειράκης.

Σ.Σ. Ραψάνης (Βασίλης Καψούρης): Κοτσιανούλης, Δικόπουλος, Ιωάννου, Λιάμης, Κυριάκου, Κούμε (70′ Ρωμνιός), Γκαραγκούνης Γ., Μπίμπα (60′ λ.τ. Χατζηϊωαννίδης), Σινάν Τζ., Κατσαμάκας (80′ Νταμπαλέτσιος), Σινάν Ερμ. (85′ Πλιάτσικας).