«Αγγλικό» σκορ με νικήτρια την Αιγάνη!

Ο Όλυμπος Αιγάνης υποδέχθηκε τον Ιπποκράτη για τη 12η αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας και κέρδισε με το εντυπωσιακό σκορ, 5 – 3!

Η ομάδα του Γιώργου Μπάτζιου έφθασε τους εννέα βαθμούς σημειώνοντας τη δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα της Α’ 1 ΕΠΣΝ Λάρισας, ενώ το σύνολο του Θανάση Κολονιώτη έχει ένα βαθμό περισσότερο από την Αιγάνη.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Ιπποκράτης κέρδισε πέναλτι στο 4ο μόλις λεπτό με τον Ρενάτο Φραχόλι, ο Μπούζο το αξιοποίησε κι έκανε το 0 – 1 για τους φιλοξενούμενους.

Στο 11ο λεπτό ο Τάκης έφερε το ματς στα ίσια και στη συνέχεια ο Λεονάρντο Μπουλάρι πήρε τη σκυτάλη στα γκολ πετυχαίνοντας χατ – τρικ! Συγκεκριμένα, σκόραρε στο 32′, στο 37′ και στο 42ο λεπτό και η Αιγάνη σημείωσε έτσι το 4 – 1 στο πρώτο ημίχρονο.

Στην επανάληψη και στο 66ο λεπτό ο Ρενάτο Φραχόλι μείωσε σε 4 – 2 με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, ενώ με ωραίο τελείωμα στο 68ο λεπτό ο Σαμέτ διεύρυνε το σκορ σε 5 – 2.

Το τελικό 5 – 3 στον αγώνα διαμόρφωσε ο Ρενάτο Φραχόλι στο 73ο λεπτό με σουτ από πλάγια θέση.

Οι άνθρωποι του Ολύμπου Αιγάνης συγχαίρουν τη διαιτητική τριπλέτα για την άψογη διαιτησία που είχαν στο παιχνίδι και εύχονται στον Ιπποκράτη καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Α’ 1 τοπικής κατηγορίας.

Όλυμπος Αιγάνης (Γιώργος Μπάτζιος): Ριζάκης, Σολωμός (56′ Παπαγιαννόπουλος), Χριστοδούλου Αθ., Γιούλι, Καραγκούνης Χ., Τάκης, Γκαραγκούνης Ι., Βουγιούκας Δ. (50′ Σαμέτ), Ρουμπιές, Μπουλάρι Λ. (87′ Αναγνώστου), Πουρλιώτης (75′ Χριστοδούλου).

Ιπποκράτης (Θανάσης Κολονιώτης): Ράιδος (65′ λ.τ. Μπίτρας), Μαραμής, Παπανικολάου (73′ Γιαννίκης), Τσουμάνης, Φραχόλι Ότ., Μπλέρο, Μπούζο, Μπλάνας (55′ Ιωάννου), Φραχόλι Ρ., Τσιβάκας (46′ Μονάντερος), Τσακουρίδης.