«Αγγλικό» σκορ στο Μεσοχώρι με νικητή τον… Α.Α.Α.

Γκολ και θέαμα προσέφεραν Ελπίς Μεσοχωρίου και Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων στο πλαίσιο της 2ης Αγωνιστικής της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, εκεί όπου ο Ατρόμητος επικράτησε με 3 – 4 και έβαλε το πρώτο του τρίποντο στην βαθμολογία του, αφήνοντας την Ελπίς με τις… εντυπώσεις.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο σκορ με αυτογκόλ του Μουσιού στο 7ο μόλις λεπτό, με τον Κουζιώνη δύο λεπτά αργότερα να επαναφέρει την τάξη στον… πίνακα του σκορ του γηπέδου.

Με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ο Σάκης Δάσσιος έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα των Αγίων Αναργύρων με τον Μαροσούλη στο 44′ να δίνει «αέρα» δύο τερμάτων στους φιλοξενουμένους πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Με την εκκίνηση του δευτέρου μέρους οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν τον Ατρόμητο και χάρις σε δύο προσωπικά τέρματα του Πετκολάθ στο 47′ και 55′ έφτασαν και πάλι το ματς… από την αρχή (3 – 3). Εκείνος που τελικά έδωσε την λύση για τους φιλοξενουμένους πληρώνοντας παράλληλα και το στο στοιχηματικά 7+, ήταν και πάλι Σάκης Δάσσιος που με το δεύτερό του προσωπικό τέρμα, διαμόρφωσε στο 56′ το τελικό 3 – 4.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Φάνης Τσέλιος): Λικάι, Χαράλαμπος, Μουσιάρης, Μουσιός (46′ Καραμάνος), Λέτσιος, Σαπάκος, Φράντζας, Κουζιώνης (71′ Καλογιάννης), Πετκολάι., Καρακώστας (67′ Τσιάρας), Γκαραβέλης (46′ Κοντοθανάσης).

Ατρόμητος Αγίων Αναργύρων (Γιάννης Τσιφλίζογλου): Καραποστόλης, Αντωνίου, Κατσογιάννης (57′ Γκιάστας), Παναγιώτου, Ντουρουντάκης, Μπακαρτζής, Γκαραβέλης (62′ Κολοβός), Αμαρλαριώτης (73′ Τσιρβούλης), Μαροσούλης, Μητρακούλης (83′ Νούσιος) , Δάσσιος.