Αγνοείται η νίκη για τους «βυσσινί»

Η ΑΕΛ ολοκλήρωσε το βασικό στάδιο της προετοιμασίας της στο Καρπενήσι δίνοντας τρία φιλικά παιχνίδια.

Συγκεκριμένα, αντιμετώπισε στο ΔΑΚ Καρπενησίου τον Πανιώνιο, τον ΝΠΣ Βόλο και τελευταία τον Παναιτωλικό.

Και τα τρία παιχνίδια για το συγκρότημα του Γκόρνταν Πέτριτς έληξαν ισόπαλα, με την ΑΕΛ ναι μεν να έχει αρκετά καλή παρουσία στους αγώνες, δίχως δε να έχει πανηγυρίσει τη πρώτη της νίκη για την αγωνιστική περίοδο 2019 – 2020.

Στο παιχνίδι με αντίπαλο τον Πανιώνιο στο πρώτο φιλικό στο Καρπενήσι, η ΑΕΛ ήρθε ισόπαλη με σκορ 1 – 1 με τον Νίκολα Στάνκοβιτς (72′) να ισοφαρίζει το γκολ του Δούμτσιου (8′).

Στη δεύτερη φιλική αναμέτρηση με τον ΝΠΣ Βόλο, ο Αμπιόλα Ντάουντα (51′) σκόραρε για την ΑΕΛ και σημείωσε το πρώτο του γκολ με τη νέα του ομάδα, ενώ ο Σαρμιέντο ισοφάρισε στο 67ο λεπτό και το ματς έληξε με σκορ, 1 – 1.

Στον τελευταίο φιλικό αγώνα με τον Παναιτωλικό, το ματς έληξε με το στείρο 0 – 0, με τις δύο ομάδες να έχουν λίγες ευκαιρίες μπροστά στις αντίπαλες εστίες.

Επόμενο φιλικό παιχνίδι για την ΑΕΛ που θα επιστρέψει στη Λάρισα, είναι προγραμματισμένο για τη Κυριακή (04/08) με αντίπαλο τη Λαμία στο ΔΑΚ Λαμίας. Ευχή όλων είναι να έρθει εκεί η πρώτη νίκη ακόμη και σε παιχνίδι φιλικού χαρακτήρα για το σύνολο του Γκόρνταν Πέτριτς, που θα δώσει ψυχολογία στους «βυσσινί».