Αγχώθηκαν αλλά… όλα καλά, στον Παναγροτικό!

Ο Ηλίας Χριστοδούλου ήταν ο άνθρωπος που τράβηξε το «κάρο» του Παναγροτικού Νίκαιας από την… καταδικαστική ισοπαλία κόντρα στην Ακαδημία Φαρσάλων, καθώς με δικό του τέρμα στο 72ο λεπτό, η ομάδα της Νίκαιας έκαμψε την αντίσταση της μαχητικής Ακαδημίας Φαρσάλων με 2 – 1.

Με τη νίκη αυτή η ομάδα του Βασίλη Ταχτιντή παρέμεινε σε απόσταση δύο βαθμών από τη κορυφή του 1ου Ομίλου της Β΄ ΕΠΣ Λάρισας και τον Προμηθέα Λάρισας, ο οποίος και μετά το 10 – 0 (!) επί της Μάνδρας διατήρησε μετά το πέρας και της 21ης Αγωνιστική τη πρωτιά του Ομίλου.

Οι γηπεδούχοι με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα είδαν το σουτ του Σώκου να στέλνει τη μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του τερματοφύλακα της Ακαδημίας, ενώ στο 34′ η προσπάθεια του Πανδρεμένου βρήκε τον στόχο. Όταν σε κόρνερ του Τριανταφυλλόπουλου και κεφαλιά από το δεύτερο δοκάρι του Πανδρεμένου, οι γηπεδούχοι πήραν «κεφάλι» στο σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση και στην επανάληψη και στο 63ο λεπτό ο Κατσιάβας με πλασέ μετά από παράλληλη πάσα του Βαλαβάνη, έφερε το παιχνίδι και πάλι από την αρχή, αγχώνοντας τους γηπεδούχους, οι οποίοι βρήκαν λύση δέκα λεπτά αργότερα (73′), με σουτ του Ηλία Χριστοδούλου μετά από ωραία δική του ατομική ενέργεια.

Παναγροτικός Νίκαιας (Βασίλης Ταχτιντής): Τσατσάρας, Ντουρουντάκης (60′ Γεωργόπουλος), Πανδρεμένος, Σουπεκιώτης, Κατσάβας, Σακελλαρίου, Τριανταφυλλόπουλος (87′ Γκερλιώτης), Σώκος (83′ Πουρτσίδης), Γκατζούλης (78′ Παπακώστας), Χριστοδούλου, Καραφέριας.

Ακαδημία Φαρσάλων (Άρης Παπαγεωργίου): Αγγέλης, Γιαννούλας, Πινιαρόπουλος, Παπακωνσταντίνου, Γιαννουλόπουλος, Βαλαβάνης, Σουφλέρης, Αλμυριώτης (77′ Ζαφειρούλης), Δημουλάς Σ. (46′ Μπασδράμης), Δημουλάς Δ., Κατσιάβας.