«Αγχώθηκε» αλλά νίκησε!

Η Ελπίς Μεσοχωρίου μπορεί να βρέθηκε με δύο γκολ μπροστά στο σκορ, όμως το γκολ που δέχτηκε προς το τέλος από την Ακαδημία Τυρνάβου της έβαλε… άγχος, όμως εν τέλει πανηγύρισε τη νίκη με 1 – 2.

Οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να πάρουν «κεφάλι» στο σκορ λίγο μετά τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα. Συγκεκριμένα στο 35ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Καλογιάννης με σουτ έξω από τη περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 – 1.

Μάλιστα οι παίκτες του Χάρη Νούσια «χτύπησαν» ξανά σε ένα καίριο χρονικά σημείο. Όταν στην «εκπνοή» κυριολεκτικά του πρώτου ημιχρόνου, ο Γκαραβέλης με σουτ μέσα από τη περιοχή νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ, διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του.

Τα πλάνα των φιλοξενούμενων άλλαξαν, όταν στο 53΄αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα ο Μητούλας. Για να φτάσουμε στο 84΄όταν ο Κόκκας μέσα από τη περιοχή σκόραρε και μείωσε σε 2 – 1 για την Ακαδημία Τυρνάβου, η οποία όμως δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο ακόμη γκολ στον εναπομείναντα χρόνο με το 2 – 1 να μένει μέχρι το τέλος.

Ακαδημία Τυρνάβου (Νίκος Κεχαγιάς): Χαλκιάς, Σκρουμπής (78′ Παπαδόπουλος), Κουβεντάρης (61′ Ρεβήσιος), Δασκαλόπουλος, Κόκκας, Μπάκος Κ., Στάμου, Παπαχατζής, Λώζος, Κατσαβός, Σπυρόπουλος.

Ελπίς Μεσοχωρίου (Χάρης Νούσιας): Μπερνάρντο, Λέτσιος, Μητούλας, Γκαραβέλης (60′ Μήσιος Δ.), Καρακώστας, Τσιάρας (80′ Καραγιάννης), Καλογιάννης, Μαρκούγιας, Κουζιώνης (90′ Κουγιαγκάς Αλ.), Δαούλας, Φράντζας.