Αγχώθηκε, αλλά πήρε μία σημαντική νίκη!

Η Αναγέννηση Φαρσάλων πήγε να κάνει τα εύκολα… δύσκολα, καθώς από το 0 – 3, το σκορ έφτασε στο 2 – 3 με το Ναρθάκι, αλλά εν τέλει πανηγύρισε τη νίκη!

Με τη συμπλήρωση δέκα λεπτών αγώνα οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να «ανοίξουν» το σκορ. Όταν ο Κοτάκος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Ενώ δέκα λεπτά αργότερα, σε μία αντεπίθεση για τη Αναγέννηση Φαρσάλων., ο Γιαχνής έδωσε στον Αρβανιτοζήση και ο τελευταίος με πλασέ έκανε το 0 – 2.

Μάλιστα ακριβώς με την ολοκλήρωση του πρώτου ημιώρου στο ματς, ο Κοτάκος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, ανέβασε τον δείκτη του σκορ για την Αναγέννηση Φαρσάλων στο 0 – 3. Όμως τρία λεπτά αργότερα έμεινε με παίκτη λιγότερο, λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Ρούμπα.

Η αντίδραση των γηπεδούχων ήρθε στο 40ό λεπτό της αναμέτρησης. Όταν ο Σιδηρόπουλος με σουτ από πλάγια θέση νίκησε τον αντίπαλο γκολκίπερ, μειώνοντας σε 1 – 3. Στο δεύτερο ημίχρονο το Ναρθάκι έφτασε κοντά και σε δεύτερο τέρμα, όμως ο Παπαθανασίου με κεφαλιά σημάδεψε το δοκάρι.

Ότι δε κατάφερε στο 55΄, το κατάφερε πέντε λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης. Καθώς στο 60΄και πάλι με κεφαλιά από σέντρα του Παλαμίδα μείωσε ακόμη περισσότερο σε 2 – 3. Μάλιστα έφτασε το Ναρθάκι κοντά στην ισοφάριση στο 75′ & στο 85΄ με τον Παπαθανασίου να μη μπορεί να σκοράρει.

Ενώ στο 88΄η αριθμητική ισορροπία επανήλθε στο ματς, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Αγγελάκης. Το σκορ δεν άλλαξε και η Αναγέννηση Φαρσάλων πήρε τη νίκη με 2 – 3.

Α.Ο. Ναρθακίου 1971 (Γιάννης Τριάντης): Ατόσογλου, Καπετάνος (60′ Βαΐτσης), Θάνος, Κατσικόπουλος, Αγγελάκης, Μπακογιάννης (46′ Λελεντζής), Τσούλης Δ. (70′ Λάμπρου), Τσούλης Αθ., Σιδηρόπουλος, Παπαθανασίου, Παλαμίδας.

Αναγέννηση Φαρσάλων (Νίκος Θεοχαρόπουλος): Χαβίλας, Ζαγγανάς (80′ Μουτκανάς), Μαλέσκα, Μπόγκας, Τριανταφύλλου, Πατσιούρας, Ρούμπας, Γιαχνής, Κοτάκος (85′ Κατσανάκης), Κούμπρια, Αρβανιτοζήσης (46′ Κουκουτής).