Το ΄χει ξανακάνει! (Vid)

Ο Σάντι Κρίζμαν ήταν ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος για την ΑΕΛ (90’+1′), όπου με αυτό έδωσε και τη πολυπόθητη νίκη στους «βυσσινί» απέναντι στην ΑΕΚ για το πρώτο παιχνίδι των ημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδας.

Αυτή, δεν ήταν η πρώτη φορά που ο Κροάτης επιθετικός της ΑΕΛ σκόραρε για την ομάδα του στις καθυστερήσεις του αγώνα, καθώς εκτός από το σημερινό τέρμα, ο Κρίζμαν είχε σκοράρει ξανά για τους «βυσσινί» στο τέλος της αναμέτρησης στις 9 Δεκεμβρίου με αντίπαλο τη Ξάνθη για τη 14η αγωνιστική, όπου η ΑΕΛ είχε επικρατήσει με 1 – 0 και πάλι με τέρμα στις καθυστερήσεις, Αλλά και με τον ΠΑΟΚ!

Πέραν το παιχνίδι της 14ης αγωνιστικής με αντίπαλο τη Ξάνθη, το ίδιο έκανε και με τον ΠΑΟΚ για την 6η στροφή του πρωταθλήματος της Super League, όπου κι εκεί στις καθυστερήσεις, έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στο παιχνίδι απέναντι στον ΠΑΟΚ στο AEL FC ARENA.