«Αεράτος» άσσος για τη Δόξα!

Με εννιά τέρματα φιλοδώρησε η Δόξα Υπέρειας την Ακαδημία Φαρσάλων και πέτυχε έτσι την δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα της Β΄ ΕΠΣΛ κατηγορίας με σκορ 9 – 2.

Οι «αετοί» άνοιξαν το σκορ στο 15′ με τον Κερμελίδη, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Τσακουρίδης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι πέτυχε το 2 – 0.

Πέντε λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Πολύζου να σκοράρει και να αυξήσει τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0. Ενώ ο Κερμελίδης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έγραψε το 4 – 0 πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου.

Με το καλημέρα του δεύτερου μέρους ο Γκατζόγιας ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5 – 0. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν σε 5-1 στο 55′ με τον Βαλαβάνη όμως πέντε λεπτά αργότερα ο Γκατζόγιας και πάλι πέτυχε το 6 – 1. Ο Βαλαβάνης απάντησε με πλασέ μέσα από την περιοχή και μείωσε σε 6 – 2.

Η Δόξα συνέχισε να… «πυροβολεί» και στο 70′ ο Τσούνη πέτυχε το 7 – 2. Ο Θανάσης Δημητρίου στο 75′ πέτυχε το 8 – 2.
Ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Γκατζόγιας και πάλι έβαλε το «κερασάκι στην τούρτα» για το 9 – 2 πετυχαίνοντας παράλληλα και προσωπικό χατ τρικ.

Δόξα Υπέρειας (Κώστας Τσιτσιούμης): Σκαντζούρης (85′ Ατόσογλου) Ευθυμιάδης, Τσιούρης, Γεράσης (65′ Τριανταφύλλου) Τραμπάκουλος, Γκατζόγιας, Δημητρίου Απ., Τσακουρίδης, Καλφόγλου (65′ Δημητρίου Αθ.) Κερμελίδης (80′ Τσούνη), Πολύζος.

Ακαδημία Αχιλλέα Φαρσάλων (Αρίστος Παπαγεωργίου): Αγγέλης, Τσάτσος (Γκουντούλας), Ντινιαρόπουλος, Γιαννούλας, Δημόπουλος, Αλμυριώτης (46′ Πανάγος) Βαλαβάνης, Σουφλέρης (46′ Παπαγεωργίου), Παπακωνσταντίνου, Γιαννολόπουλος, Γιαννακόπουλος (55′ Ζαφειρούλης).

Πηγή: ifarsala.gr