Αετός για πλέι-οφ!

Ένα ακόμη αποφασιστικό βήμα για την είσοδό του στα πλέι-οφ ανόδου έκανε ο Αετός Αμυγδαλέας, κερδίζοντας με το φτωχό πλην όμως πάντα τίμιο, 1 – 0 την ομάδα της Δήμητρας Γιάννουλης που δύσκολα θα «γλυτώσει» τα πλέι-άουτ της Α΄ΕΠΣ Λάρισας. Μοναδικός σκόρερ της αναμέτρησης ο Κλούρας!

Στην 4η θέση, άρα και στα πλέι-οφ ανόδου, μπήκε ο Αετός Αμυγδαλέας μετά και τη νίκη κόντρα στη Δήμητρα Γιάννουλης με 1 – 0, εκμεταλλευόμενος την ήττα της Δόξας Αργυροπουλίου στον Τύρναβο με 3 – 0, αφήνοντάς την πίσω κατά τρεις βαθμούς. Από την άλλη, η ομάδα της Δήμητρας Γιάννουλης δεν έχασε μόνον την αναμέτρηση. Είδε και τον Τύρναβο να ξεφεύγει κατά 4 βαθμούς όπως επίσης και τον Φαλανιακό να τον προσπερνά κατά έναν.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης, σημείωσε στο 22ο λεπτό ο Ταξιάρχης Κλούρας με σουτ μετά από ωραία ομαδική προσπάθεια των παικτών του Αετού Αμυγδαλέας, που κατάφερε να διαχειριστεί αυτό το 1 – 0 του πρώτου εικοσαλέπτου έως και το φινάλε της αναμέτρησης.

Μάλιστα οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι στο 85ο λεπτό στη προσπάθειά τους να «κλειδώσουν» μία ώρα αρχίτερα τη νίκη τους, με κεφαλιά του Γιώργου Καρβούνη.

Αετός Αμυγδαλέας (Δημήτρης Καπετανόπουλος): Κωνσταντίνου, Κορλός, Περδίκης, Παραφέστας, Αμπατζίδης, Ντιντής, Αντωνόπουλος, Κλούρας, Φούντας (90′ Ευαγγελούλης), Γαρυφαλλόπουλος (82′ Ανδριανόπουλος), Καρβούνης.

Δήμητρα Γιάννουλης (Νίκος Ανδρέου): Μαστοροδήμος, Ραπτόπουλος, Σέτζας, Πετράκης, Εμμανουήλ, Θώμος (87′ Σαμαράς), Μπάμπαλης, Γκαλγκανόπουλος, Κατσαμάγκας, Παπαγιαννούλης (46′ Μάτος), Τσαρούχας.