Ακάθεκτη η Νίκαια!

Ακόμη μία νίκη πέτυχε η Νίκαια στο φετινό πρωτάθλημα του 1ου ομίλου της Β΄τοπικής κατηγορίας, καθώς επιβλήθηκε του Άρη Διλόφου με 4 – 0!

Το παιχνίδι διεξήχθη στο πλαίσιο της 15ης στροφής και ο Παναγροτικός Νίκαιας έφθασε τους τριάντα εννέα βαθμούς με τη νίκη αυτή, συνεχίζοντας έτσι και στη πρώτη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Την αρχή έκανε ο Ανδρέας Ξιώνης στο 20ο λεπτό καθώς με δυνατό έξω από τη μεγάλη περιοχή «άνοιξε» το σκορ για τον Παναγροτικό.

Οδεύοντας προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ο Βασίλης Σώκος με πλασέ από θέση βολής έκανε δύο τα τέρματα για τους «πράσινους», ενώ στο 55ο λεπτό ο Ηλίας Χριστοδούλου με δικό του τέρμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ σε 0 – 3.

Στο 70ο λεπτό της συνάντησης, ο Θάνος Τριανταφυλλόπουλος με ένα όμορφο ανάποδο «ψαλιδάκι» έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Άρη Διλόφου κι έκανε το 0 – 4, με αυτό να είναι το τελικό σκορ!

Παναγροτικός Νίκαιας (Βασίλης Ταχτιντής): Χαβίλας, Σουπεκιώτης, Κατσιάβας (80′ Γεωργόπουλος), Ψαρούλης, Σώκος, Σακελλαρίου (82′ Γκερλιώτης), Ξιώνης, Γελαλής (55′ Γκατζούλης), Καραφέριας, Χριστοδούλου (65′ Ανδρεόπουλος), Τριανταφυλλόπουλος.