Ακάθεκτοι Γόννοι & Δένδρα – Κορυφή για πρώτη φορά Ραχούλα & Ελευθεραί

Ακάθεκτοι τη πορεία τους προς την Α΄ ΕΠΣ Λάρισας συνέχισαν οι Όλυμπος Γόννων και Κεραυνός Δένδρων, κερδίζοντας τα παιχνίδια τους στο πλαίσιο της 8ης Αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας και συνεχίζουν στη κορυφή του Ομίλου.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Ιπποκράτης 4 – 1 Βαλανίδα
Ακαδημία Τυρνάβου 0 – 1 Δένδρα
Δήμητρα Γιάννουλης 2 – 0 Σ.Σ. Ραψάνης
Πανιώνιος 1 – 2 Πελασγιώτιδα
Βερδικούσια 1 – 0 Φιλοκτήτης Μελιβοίας
Κουλούρι 0 – 6 Γόννοι
Δρυμός 3 – 0 Μαρμαρίνη
Αιγάνη 10/11 Συκούριο

Η Βαθμολογία (8η Αγωνιστική)

1. Γόννοι      22 – 3   19
2. Δένδρα      19 – 6   19
3. Δήμητρα Γιάννουλης      15 – 4   18
4. Δρυμός      12 – 9   14
5. Πελασγιώτιδα      10 – 7   13
6. Κουλούρι      11 – 15   13
7. Πανιώνιος      11 – 11   10
8. Βαλανίδα      9 – 16   10
9. Βερδικούσια      9 – 13   9
10. Συκούριο      12 – 10   8 *
11. Φιλοκτήτης Μελιβοίας      13 – 16   8
12. Ακαδημία Τυρνάβου      9 – 13   8
13. Ιπποκράτης      10 – 10   7
14. Μαρμαρίνη      6 – 11   6
15. Σ.Σ. Ραψάνης      6 – 19   3
16. Αιγάνη      8 – 16   2 *

* Αγωνίζονται τη Κυριακή (10/11).

Η Επόμενη (9η) Αγωνιστική

Σ.Σ. Ραψάνης 16/11 Αιγάνη
Συκούριο 17/11 Δένδρα
Πελασγιώτιδα 17/11 Ακαδημία Τυρνάβου
Φιλοκτήτης Μελιβοίας 17/11 Δήμητρα Γιάννουλης
Γόννοι 17/11 Πανιώνιος
Μαρμαρίνη 17/11 Βερδικούσια
Βαλανίδα 17/11 Κουλούρι
Ιπποκράτης 17/11 Δρυμός

2ος Όμιλος

Συναρπαστικός εξελίσσεται ο 2ος Όμιλος της Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας, εκεί όπου σε τρία παιχνίδια είχαμε ισοπαλία και μάλιστα με 3 – 3! Στη κορυφή πέρασαν Δόξα Ραχούλας και Α.Ο. Ελευθερών που κέρδισαν Προμηθέα (4 – 0) και Ατρόμητο Βαμβακούς (2 – 0) και εκμεταλλεύτηκαν την ισοπαλίας των Βουναίνων στην Υπέρεια (3 – 3).

Αυτήν είναι η πρώτη φορά που στον δεύτερο Όμιλο περνά άλλη ομάδα πλην της Α.Ε. Βουναίνων στη κορυφή.

Συνοπτικά τα Αποτελέσματα

Παναγροτικός Νίκαιας 1 – 2 Μελισσοχώρι
Ραχούλα 4 – 0 Προμηθέας
Υπέρεια 3 – 3 Βούναινα
Γλαύκη 0 – 2 Γαλήνη
Αστραπή Ν. Πολιτείας 3 – 3 Αναγέννηση Φαρσάλων
Πύρρος 3 – 3 Λαρισαϊκός
Ναρθάκι 2 – 2 Αγ. Ανάργυροι
Ελευθεραί 2 – 0 Βαμβακού

Η Βαθμολογία (8η Αγωνιστική)

1. Ραχούλα      13 – 5   17
2. Ελευθεραί      11 – 4   17
3. Βούναινα      18 – 9   16
4. Παναγροτικός Νίκαιας      17 – 13   15
5. Πύρρος      12 – 8   15
6. Υπέρεια      18 – 14   14
7. Άγιοι Ανάργυροι      11 – 8   14
8. Βαμβακού      14 – 11   13
9. Αστραπή Ν. Πολιτείας      15 – 10   12
10. Μελισσοχώρι      13 – 13   11
11. Γλαύκη      8 – 12   7
12. Αναγέννηση Φαρσάλων      8 – 11   6
13. Ναρθάκι      8 – 15   6
14. Γαλήνη      6 – 15   6
15. Λαρισαϊκός      7 – 17   4
16. Προμηθέας      2 – 14   3

Η Επόμενη (9η) Αγωνιστική

Μελισσοχώρι 17/11 Προμηθέας
Βούναινα 17/11 Παναγροτικός Νίκαιας
Γαλήνη 17/11 Ραχούλα
Αναγέννηση Φαρσάλων 17/11 Υπέρεια
Λαρισαϊκός 17/11 Γλαύκη
Αγ. Ανάργυροι 17/11 Αστραπή Ν. Πολιτείας
Βαμβακού 17/11 Πύρρος
Ελευθεραί 17/11 Ναρθάκι

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ...