Ακάθεκτοι οι «βυσσινί» του Εμμανουήλ!

Σε ανοδική πορεία βρίσκονται τις τελευταίες αγωνιστικές τα Βούναινα και το απέδειξαν σήμερα, όπου κέρδισαν με 3 – 1 τη Γιάννουλη για τη 18η αγωνιστική της «μεγάλης» τοπικής κατηγορίας.

Οι «βυσσινί»του Θοδωρή Εμμανουήλ συνεχίζουν τα θετικά αποτελέσματα, καθώς στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια μετρούν τρεις νίκες (Φαλανιακό, ΠΟΕ και Γιάννουλη) και μία ισοπαλία (Συκούριο), με την ομάδα να φθάνει σήμερα τους δέκα εννέα βαθμούς και τη δέκατη τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Αντίθετα, η Δήμητρα Γιάννουλης δεν μπόρεσε να αποκομίσει κάτι θετικό από την εν λόγω αναμέτρηση κι έμεινε στους είκοσι τρεις βαθμούς και την ενδέκατη θέση του πίνακα της βαθμολογίας.

Στο 15ο λεπτό ο Κώστας Κατσιώτης έκανε τη σέντρα και παίκτης της Γιάννουλης άθελα του έβαλε αυτογκόλ, όπως και το 2 – 0 συνέβη δύο λεπτά αργότερα με νέο αυτογκόλ από παίκτη των φιλοξενουμένων, ύστερα από προσπάθεια και σέντρα του Σάββα Χατζηλιάδη.

Λίγο πριν εκπνεύσει το πρώτο ημίχρονο, τα Βούναινα ανέβασαν τον δείκτη του σκορ σε 3 – 0 με σουτ του Δημήτρη Καρέντζου από πλάγια θέση ύστερα από ωραίο συνδυασμό των παικτών του συνόλου του Θοδωρή Εμμανουήλ. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 3 – 1 στη συνέχεια του αγώνα, με αυτό να είναι και το τελικό σκορ.

Α.Ε. Βουναίνων (Θοδωρής Εμμανουήλ): Ζεϊμπέκης, Καρέντζος, Χατζηλιάδης Γ., Φαρμάκας, Ξαφάρας, Χριστοδούλου Κ., Μερτζανίδης Ηλ., Τσανάς (75′ Καζάνι Κ.), Νταναβάρας (67′ Ραπτόπουλος), Χατζηλιάδης Σ. (84′ Μερτζανίδης Φ.), Κατσιώτης (86′ Γιουρούκης).