Ακάθεκτος ο Αχιλλέας Φαρσάλων

Συνεχίζει το αήττητό του σερί ο Αχιλλέας Φαρσάλων, ο οποίος επικράτησε εντός έδρας αυτή τη φορά του Τυρνάβου με 2 – 1.

Έτσι παρέμεινε στην 1η θέση της βαθμολογικής κατάταξης, αυξάνοντας ακόμη περισσότερο τη διαφορά του, καθώς έχει 39 βαθμούς, την ώρα που ο δεύτερος Δωτιέας Αγιάς έχει 30. Από την άλλη ο Τύρναβος βρίσκεται στην 5η θέση με 24 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να… «χαμογελάσουν» πρώτοι στο ματς. Συγκεκριμένα στο 23ο λεπτό της αναμέτρησης, παράλληλη σέντρα του Κώστα Νεμπεγλέρα από τα δεξιά, ο Αλέξανδρος Κακαζούκης δέχθηκε τη μπάλα και τροφοδότησε τον Νίκο Βούλγαρη που με ωραίο τελείωμα από θέση βολής έκανε το 1 – 0 για τον Αχιλλέα Φαρσάλων.

Πριν καλά καλά προλάβουν να συνέλθουν οι φιλοξενούμενοι οι παίκτες του Τάκη Παραφέστα πέτυχαν ακόμη ένα τέρμα. Τρία λεπτά αργότερα, σουτ του Χρήστου Τλούπα, η μπάλα κόντραρε, πήρε το ριμπάουντ ο Κώστας Νεμπεγλέρας και με πλασέ μέσα από τη περιοχή έκανε το 2 – 0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και ενώ μπήκαμε στο τελευταίο εικοσάλεπτο του ματς, ο Τύρναβος αντέδρασε. Στο 71′ ο Στέλιος Πατσιωτός με σουτ μέσα από τη περιοχή μείωσε σε 2 – 1, ενώ στο 80′ οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν ακόμα ένα τέρμα, αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Με το 2 – 1 να μένει μέχρι το τέλος.

Αχιλλέας Φαρσάλων (Τάκης Παραφέστας): Κουτσοκέρας, Οικονόμου, Κουμπούρας, Καραμπούζης, Κακαζούκης, Τλούπας, Νεμπεγλέρας, Μανιώτης (67′ Πετράκης), Βούλγαρης, Ρέψης (76′ Νάστας), Λόλας (86′ Περήφανος).

Τύρναβος 2005 (Χρήστος Λόλας): Γραβάνης, Ροντούλης, Αυλογιάρης, Φούντας, Γκαμπέτας, Καρακάνος, Γκαντρής (90′ ), Πατσιωτός, Βλιώρας (90′ Καλέσης Αχ.), Καλέσης Απ. (77′ Παυλόπουλος), Ντονούδης.