Ακάθεκτος ο Ηρακλής Λάρισας!

Απτόητος συνεχίζει τη πορεία του στην Α΄1 ΕΠΣ Λάρισας και την 9η αγωνιστική ο Ηρακλής Λάρισας, που επικράτησε εκτός έδρας με 4 – 1 της Αναγέννησης Πουρναρίου.

Οι νικητές της συγκεκριμένης αναμέτρησης, αύξησαν το… απόλυτο για φέτος, μετρώντας 9 νίκες σε 9 ματς, κατέχοντας τη 1η θέση της βαθμολογικής κατάταξης με 27 βαθμούς. Από την άλλη το Πουρνάρι βρίσκεται στη 15η θέση με 5 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι με τη συμπλήρωση του πρώτου εικοσαλέπτου στο ματς, κατάφεραν να διασπάσουν την αντίπαλη άμυνα. Ο Γιώργος Φώτος με πλασέ μετά από κάθετη πάσα του Δημήτρη Αποστόλου σκόραρε, «ανοίγοντας» το σκορ για την ομάδα του.

Όμως το Πουρνάρι δε το έβαλε κάτω και σχεδόν αμέσως έφτασε στην ισοφάριση. Στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης, ο Ορέστης Γαρυφαλλόπουλος με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ορέστη Ζιούστη έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 – 1.

Αλλά και πάλι ο Ηρακλής Λάρισας μπόρεσε να ξαναπάρει το προβάδισμα. Στο 30ό λεπτό, ο Δημήτρης Αποστόλου με πλασέ νίκησε τον αντίπαλο τερματοφύλακα, κάνοντας το 1 – 2. Ενώ στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Γιάννη Τσακμακίδη «καθάρισαν» το ματς.

Στο 65΄ σέντρα του Νίκου Φορτομάρη και με κεφαλιά ο Ηλίας Κυρίτσης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1 – 3. Για να έρθει στο 83ο λεπτό ο Θοδωρής Μολάς με απευθείας εκτέλεση φάουλ να χριστεί σκόρερ και να διαμορφώσει το τελικό 1 – 4 για τους φιλοξενούμενους.

Αναγέννηση Πουρναρίου (Μιχάλης Τζιατζιάς): Κρητικός Ι., Κρητικός Θωμ. (50′ Τσιάγκος), Ζιούστης, Κρητικός Θ. Γ., Ζαϊρές, Γκαντόγλου, Τσιαμούρας, Νεμπεγλέρας (75′ Δημουλός), Τσιόγκας, Κρητικός Μ. (70′ Κώτσιας), Γαρυφαλλόπουλος.

Ηρακλής Λάρισας (Γιάννης Τσακμακίδης): Μαγαζιώτης, Λιάνος, Φορτομάρης, Μπάμης, Καλπίας (85′ Παπακώστας), Μολάς, Μπάρδας, Γκιουρσάνης (70′ Σουλτούκης), Φώτος, Κυρίτσης (80′ Μηστάκου), Αποστόλου.